top of page
Pár drží za ruce

jak (vy)budovat 
krásný vztah?

Máte krásný vztah? Pokud ne, možná jen potřebujete zjistit, kdo vlastně jste… nebo potřebujete naučit nové kroky, aby z nudného valčíku bylo vášnivé tango...♡

Vztah je jako zrcadlo

Každý (především, pokud se zabýváte vnitřním seberozvojem) už slyšel o zákonu zrcadlení. Víme, co to je. I jak funguje. Ale - víte, jak ho správně používat? Jak s ním pracovat? Ono totiž nelze jen říct, že vám druzí něco zrcadlí. Protože toto tvrzení se často překlopí do alibistického postoje "to není můj problém, ale tvůj", kdy se sebou nechceme nic dělat. Místo toho tvrdíme, že my jsme tím zrcadlem, které odráží druhým to, na čem mají u sebe pracovat. Zatímco, když se něco nelíbí nám, je to o vytyčení hranic. 

Kde je tedy pravda? Vždycky někde mezi... A každý z nás si tu svou pravdu musí najít. Každý z nás si musí sám najít, kdy jsme zrcadlem, kdy je zrcadlem druhý, nebo kdy si bráníme své hranice. Proto je sebepoznání důležitým aspektem i ve vztahu. A když sami sebe neznáme - nebo ještě lépe -  když máme o sobě nějakou představu, kterou bychom měli změnit (ale zatím nevíme, že něco měnit máme), právě proto máme vztahy. A ty nejsilnější vztahy, které nás nutí vyhrabat ze sebe to nejtemnější a zároveň nás motivují ze sebe vydat to nejkrásnější, jsou vztahy milostné... Jsou úžasným "nástrojem" na poznání sebe sama a zároveň jsou skvělou příloežitostí budovat vazbu s druhými lidmi. Protože když je někdo sám, zvykne si na to, kým je. Zvykne si na přestavu o sobě, která není objektivní, ale čistě subjektivní... Z tohoto důvodu pak lidé, co jsou dlouho sami, mají problém žít ve vztahu. Narušuje to totiž jejich PŘEDSTAVU, kterou o sobě mají. Kdyby tomu tak nebylo, nevytahoval by případný vztah jejích stíny. žili by v harmonii s tím, koho si k sobě vybrali a vnímali by soulad. dokud tomu tak ale není, je na čem pracovat - pokud tedy chceme. Protože ona "sebepráce" není žádná povinnost, je to volba. Volba, která nám pomáhá být stále moudřejší verzí sebe sama. Ale ne každý po této moudrosti touží. A není to chyba. Je to volba. 

Pokud tedy vy cítíte, že si chcete zvolit cestu sebepoznání, které by vás mohlo dovést do láskyplného vztahu, začněte se na svůj vztah (i na všechny předešlé vztahy) dívat jako na zrcadlo, které se vám snažilo něco říct...

A jak takové zrcadlo tedy funguje? Přesně jako takové, které je rozbité. A co to znaměná? To vám odhlaím už teď, abyste věděli, zda je průvodce Svatý Grál vztahu, přesně to, co chcete o sobě objevit...

FUNKCE ROZBITÉHO ZRCADLA:

Představte si, že se na sebe díváte skrze rozbité zrcadlo? Co vidíte? Vidíte pokřivený (rozbitý, nepřený) odraz sebe sama. A pojďte v té představě ještě dál.... Dívejte se na sebe tak dlouho, až uvěříte, že to, co vidíte, jste vy. Protože žádné jiné zrcadlo nemáte. A tak se začnete chovat tak, že tím jen potvrzujete to, jak sami sebe vidíte. Druzí na to reagují. Vy svým chováním opět nějak reagujete a vzniká tak smyčka okolností, které vám potvrzují, že máte smůlu na partnery nebo že jste prostě žárlivým partnerem... Protože věříte, že jste tím pokřiveným odrazem, nevěříte, že to může být jinak a že to JINAK je ve vaší moci. A tak se spoléháte, že vás někdo zachrání, že se něco samo změní a že jednou potkáte pana božského nebo slečnu dokonalou.... Dokud si ale neuvědomíme, že to, co si o sobě myslíme, je jen iluze, která zdaleka neodpovídá pravdě, nic se nezmění. Budeme si totiž dál dokola utvrzovat svou realitu, ve které je vše přesně tak, jako v odrazu rozbitého zrcadla...

Jak ale poznáme, že to zrcadlo - skrze které na sebe koukáme - je rozbité? A kdo ho rozbil? A proč? A jak to zrcadlo opravit? Jak začít? Kde hledat? A proč???

To všechno vám předám v průvodci SVATÝ GRÁL VZTAHU

PROTOŽE, i já sama jsem se potácela v nefunkčních vztazích až do svých 33 let. Pak jsem se ponořila do sebe, hledala, zkoumala, řešila, pitvala a zase hledala příčiny - ČÍM JSEM SI TOHLE ZPŮSOBILA? A když jsem to konečně odhalila - nevěděla jsem, CO DĚLAT TEĎ?

 

JAK si udržet vztah, když máte v sobě stále staré vzorce? I když si je uvědomujete a víte, že na nich pracujete?

JE krásný vztah taková dřina a sebereflexe?

 

A co když vám už teď prozrdím, že pro krásný vztah stačí pouze jedno:

DOVOLIT SI věřit, že si ZASLOUŽÍM to nejlepší pro sebe? 

Jakmile si totiž dovolíme pro sebe to nejlepší, začne se nám otevírat naše srdce. A s otevřeným srdcem vidíme: 

- kdy je náš vztah rozbité zrcadlo?

- kdy nás vztah posouvá a kdy naopak táhne dolů?

- proč je pro nás druhý důležitější, a jak to změnit?

- proč je důležité, abych byla na prvním místě?

A také vám odhalím - PROČ KOMPROMISY NEFUNGUJÍ. (Myšleno = kompromis nás neučiní šťastnými, jen oddálí bouři ve vztahu.)

vztah k sobě

Každá konzultace obsahuje zaměření na vztah, který máte k sobě. Protože my jsme tím jediným bodem, který ovlivňuje, jak budeme reagovat, a díky tomu ovlivňujeme i to, jak si tvoříme život.. Pokud se vám tedy opakují stejné kotrmelce ve vztazích, řešení je ve vás.

Ne v druhých.

vztah k druhým

Vztahy s druhými, obzvláště romantické vztahy, jsou tím nejlepším učitelem a motivací, abychom byli tou nejlepší verzí sebe sama. Kdybychom byli sami, nenaučíme se nic. Když jsme ale dva, je všeho dvakrát tolik. Více lásky, ale i více nepochopení.  A proto je důležité vědět -  jste ve vztahu tým nebo soupeři?

definice lásky

Být šťastný je pro každého něco jiného, stejně tak slovo jako hojnost nebo mít "dost peněz". Láska není výjimkou, pokud mluvíme o té romantické, je důležité vědět, co vlastně chceme? A stejně tak je důležité:

dokážete nabídnout, co sami očekáváte?

Existuje dokonalý vztah?

zvu vás do mého světa   

Nápad na samostatného průvodce "Svatý Grál Vztahu" přišel, když mi jednou moje kamarádka řekla: "Přála bych si mít takový vztah, jako máte vy dva." - a já se zamyslela nad tím, proč je to pro ni tak nedosažitelné? A to mě dovedlo zároveň k zamyšlení, proč vnímá můj vztah jako něco, co by si přála také? Co je na našem vztahu s Petrem tak okouzlujícího pro druhé?

A toto zamyšlení vyústilo ve Svatý Grál vztahu.

Mísí se v něm mé zkušenosti, zkušenosti mých kamarádek, a protože jsem žena - i když žijeme ve světě, kde se odmítají role - je psaný pro ženy. Miluji totiž být ženou a užívám si to. A proto jsem tohoto průvodce napsala očima zamilované, milované a milující ženy. 

A tak jako se v Alchymii ženy zaměřuji na to, jak probudit půvab ženy, tak se v tomto průvodci zaměřuji na to, jak ukázat krásu vztahu. Protože vztah není od toho, abychom přebíraly (z povinnosti) mužské práce, různé role a plnily očekávání. I ve vztahu by měla stále existovat svoboda a možnosti volby. A především - pokud nebude šťastná žena, nebude ani muž (a naopak).

Vztah je jako tanec. Nikoliv přetahovaná a boj o moc!

 

Vybudujeme spolu vaše pevné základy:

1) jak být sám sebou

kde se potlačujeme, proč a co s tím? - zdrojová emoce ve vztahu

2) emoční koktejlový vzorec

jak sbíráme vzorce chování, odkud se berou doopravdy?

3) co znamená vztah

má vztah pravidla? a co dělat, pokud chceme, aby vydržel "navždy" a byl jako z pohádky o které sníme + jak vyléčit bolavé vztahy a řekneme si také něco o energetických upírech a zákonech karmy.

4) zákulisí vztahových pravidel

existují 2 tvrzení: 

1. vztah je o dvou polovinách, které dohromady tvoří celek.

nebo

2. vztah je o dvou samostaných celcích, co se rozhodly být spolu.

5) zaměříme se na otázky

- co pokřivuje naše vnímání sebe sama a jak tomu čelit?

- co dělat, pokud nás naše vlastní přesvědčení nutí zůstat tam, kde nejsme šťastní?

- proč vlastně toužíte/toužíme po vztahu? 

6) 2 výchozí body

ukážeme si dvě cesty, ze kterých si neustále (většinou automaticky volíme):

1. když prožíváme vztah jako jako sebevědomá žena (která ví, co chce, co nechce a kde je OCHOTNA ustoupit, ale stále má na paměti, aby byl šťastný vztah - MUSÍ BÝT PŘEDEVŠÍM ŠŤASTNÁ I ONA!

2. když prožíváme vztah jako žena, která sebe samu potlačila a nechala se vést okolím, svým strachem, partnerem... JAKÝ DOPAD MÁ ODEVZDANÁ OSOBNOST TOMU DRUHÉMU...?

7) nikdo (sebevědomý) nechce svůj odraz v zrcadle

Pro pochopení správného vztahu si my ženy musíme uvědomit pár skutečností - když se budeme snažit ve všem vyhovět - ztratíme svou sebehodnotu. Když ztratíme svou sebehodnotu nebudeme ji cítit k sobě ani my a ani náš partner. Začneme se mu přizplsobovat, aby nás měl rád (jako dítě, co kopíruje rodiče) a tím se stáváme jho stínem, co bez něj ztrácí svou existenci... 

takto vzniká závislost na druhém + takto se mění naše osobnost a stáváme se druhým. začneme stejně mluvit, mít stejné zájmy a ve všem se přizppsbíme. Věříme, že je to romantické, ale věřte mi, není.

Je to zajímavé pouze pro muže, co potřebují kontrolu. Pokud je tedy žena velmi submisisvní a vyhovuje jí to, pak je to v ppořádku. pokud je ale žena NEŠŤASTNÁ, pak je příčinou její nedostatek sebelásky. 

V knize Svatý Grál Vztahu odhlaíte své hranice, svou osobnost i svou sebehodnostu - z pohledu partnerksého vztahu. Pokud zjistíte, že své sebevědomí máte schované v temném koutě své duše, následujícím krokem bude - než začnete řešit vztah - probudit svou sebelásku. 

8) princip zrcadla z druhé strany

proč se nám něco stále opakuje, a proč se někdy chováme jako expartneři

9) proč je kompromis začátkem konce

Když nám něco nejde např.řídit auto, potřebujeme zjistit, kde děláme chybu + zda to není chyba auta. My jsem se naučili přebírat všechnu zodpovědnost. Věříme, že buď je chyba u nás, nebo za vše může okolí. 

Dokonalý vztah je o rovnováze. Já vím, kde jsou moje hranice. Uvědomuji si hranice druhého. A zároveň jsme oba na jedné lodi. Nejdeme proti sobě.

To, jak máme rádi sami sebe odráží povahu vašeho vztahu. 

Chcete se naučit budovat krásný vztah? 

Popište mi, co vás trápí. Odpovím vám, jaké nabízím možnosti.

Zpráva byla v pořádku odeslána.

Tento formulář už nelze odeslat.

Jsem Aleera

a miluji svého muže tak, jako miluji sebe

a to sebe miluji nejvíc na světě :)

Cestu ke krásnému vztahu jsem si musela ale vyšlapat.  To, co jsem se naučila, a co mě dovedlo do náruče láskyplného a zdravého vztahu (který mám od roku 2013) vkládám do průvodce Svatý GRÁL vztahu. 

1.jpeg

Zajímá vás můj začátek? 

Na začátku mé změny byla bolest. Opustil mě manžel a dostala jsem výpověď z práce. Ani v jednom jsem nebyla šťastná, ale zároveň jsem to nedokázala pustit. A teprve tehdy, když jsem se ocitla ve stavu, že nemám "nic z toho, na čem lpím", a co by mi dávalo pocit jistoty, rozhodovala jsem se, zda začít hledat nový vztah a novou práci a nebo sebe samu.

Zvolila jsem si sebe. Učila jsem se, kdo jsem, a co způsobuje, že mé vztahy končí vždy špatně? Proč popírám své pocity? Co je to intuice? Zjišťovala jsem, kde všude se chovám jinak, než bych chtěla. A tím jsem začala postupně odkrývat, proč se mi (v oblasti vztahů) nedařilo. Učila jsem se vědomě si vybírat, co chci a co ne. A to i s nepříjemnými důsledky, které to s sebou nese. Lidé nemají rádi, když odmlouváte nebo říkáte vlastní názor. Obzvláště, pokud na to nebyli zvyklí... A tak na této cestě, které se říká "sebepoznání" se často setkáte s tím, že začnete pochybovat. Přemýšlíte, zda děláte dobře, že se měníte. Protože na to jste sami. Musíte si tu změnu ustát sami před sebou, protože i když budete v milujícím prostředí, jsou to vaše pochyby (o vás), které vás nutí dělat to, co nechcete... Proto je sebepoznání tak těžké. Proto se uchylujeme k rychlým návodům a záchranám typu: "vylož mi na to karty, ať vím, jak to dopadne", nebo "tohle nedokážu, protože jsem střelec, a tohle je moje téma".  Sebepoznání, ale není o zkratkách, úlevách a radosti. Ze začátku je to opravdu těžké. Je to jako rozchod s někým, koho milujete, ale zároveň víte, že to už prostě nefunguje. Nefungují kompromisy, přizpůsobování se, potlačování emocí nebo umlčování svých myšlenek. Tím jen roste frustrace a pocit, že jsme v tomto životě selhali.  A když nás to tíží už příliš, znamená to, že jsme na rozcestí - hledáme buď změnu nebo důvody, proč zůstat. Každý si můžeme vybrat. Do změny se nikdo nesmí nutit. Ta změna přijde, pokud cítíte, že ji doopravdy chcete, že jste připraveni pustit vše, co už není pro vás. Někdy to jsou vztahy (přátelské, partnerské, rodinné...), ale někdy to jsou naše myšlenky, naše malé víry, které nás celý život (de)formovaly. A když tyto víry pustíme, ocitneme se v jakémsi vzduchoprázdnu, protože nevíme - "KDO VLASTNĚ JSME?". Je to proces, ve kterém ztrácíme svou identitu, to čemu jsme o sobě věřili. Proto lidé říkají "tohle nejsi ty", "tohle jsii dřív nedělal". A právě pro tyto chvíle je důležité, abyste na to nebyli sami. Protože často se stane, že nás to, co říká okolí, strhne zase zpět. Do života, ve kterém jsme toužili něco změnit, ale vzdali jsme to... Na cestu změny se můžete vydat různými způsoby - můžete jít cestou samostudia (knihy, kurzy, přednášky...), nebo se necháte vést (terapeut, psycholog, duchovní průvodce...) a nebo to propojíte a budete studovat sami a občas si necháte poradit. Důležité je, v jaké fázi se nacházíte - čím si zrovna procházíte, a jak se cítíte? Protože na některé naše bolesti potřebujeme láskyplnou odbornou pomoc. Ale někdy, někdy jsme jen zmatení a potřebujeme situaci, ve které se nacházíme, citlivě vysvětlit. Někdy potřebujeme jen nasměrovat. A pokud to, co hledáte, je směr a vysvětlení, ráda vám předám vše, co jsem se naučila. 

Michael, 2023

Cítím k Alče velkou vděčnost za pomoc, které se mi od ní dostalo v pro mě nelehké chvíli. Její slova byla vždy laskavá a zároveň upřímná a mířící k věci. Díky ní jsem dokázal nazřít věci, které jsem léta neviděl a nebo si je sám dostatečně nepřipouštěl. Její schopnost vidět pravdu, skryté manipulace a motivy je pro mě obdivuhodná. Tím obdivuhodnější, že to není diktát, jak to je nebo jak by věci měly být, ale laskavé a respektující vedení ke mně samému. Jsem šťastný, že ji znám, že vím, že tu případně je a všemi deseti bych ji s její jemnou moudrostí doporučil.

Roman, 2019

Na Alenu jsem narazil, když jsem četl její článek (únor 2019). Byl jsem rozbitý z rozchodu a měl návaly vzteku. Řešil jsem to s terapeutkou, ale ani po půl roce pravidelných sezení jsem se necítil lépe. Pořád jsem nechápal, proč se tak cítím. A tak jsem hledal na internetu odpovědi a narazil na web Aleery. Napsal jsem jí a po krátkém psaní jsme se sešli. Po jednom odpoledni s ní jsem se začal cítit líp, než po všech těch terapiích s koučkou na vztahy a emoce. Když jsem přijel domů, ještě to ve mně doznívalo, ale byl jsem zároveň i klidný. Prostě jsem cítil, že to bude dobrý. Za pár dní mě bolest z rozchodu přešla. Terapii s koučkou jsem ukončil a věděl jsem, že začínám být pomalu připravený na nový život. Přešly mě i návaly vzteku. Protože jsem pochopil, že to byla bezmoc, kterou jsem cítil. Jakmile zmizela moje bezmoc, zmizel i vztek. A krátce na to jsem poznal svou ženu.

 

Když tohle píšu (léto 2023), jsem už pár let šťastně ženatý a otec malého kluka. Duchovní cestě se dál nevěnuji, ale pokud bych měl v budoucnu nějaké otázky, vím, na koho se obrátit. 

Děkuji, za všechno!

Yvona, 2024

Jsem naprosto uchvácená tím, jak umíš své pocity a emoce zformulovat do myšlenek a utřídit je tak, aby měl text hlavu a patu a dával smysl.

 

Obsahově je kniha velice kompaktní, zaujala mě velmi výstižná terminologie. Tu si chci zapamatovat a vrýt si ji pod kůži. Kniha se velice dobře čte, myšlenky v ní plynou souvisle, přirozeně, citlivě, takže jsem ji vnímala jako něco, co ke mně promlouvá s naprostou vyvážeností a přirozeností.

(reakce na knihu Alchymie ženské energie)

Jakub, 2016

Byl jsem po rozchodu, plný otázek a zmatený, co se vlastně stalo, a proč mě to tolik vzalo. Kamarád mi doporučil Alču, tak jsem za ní zašel.
 
Mluvili jsme asi 4 hodiny, a když jsem odcházel, cítil jsem se lépe. Doma jsem pak dělal cvičení, co mi Alča doporučila. Upravil jsem si je podle sebe a stačil jeden jedinej den a já se cítil bezvadně! Když jsem pak šel vyzvednout syna ze školky, ostatní děti se ke mně seběhly a začaly mě objímat.
 
Bral jsem to jako znamení, protože děti prý vycítí dobrou energii člověka. Byl to úžasný pocit a já věděl, že jsem opět našel sám sebe. Na svou ex jsem si už ani nevzpomněl, celé to tak nějak odeznělo a já si začal zase užívat život i nové vztahy.

Hanka, 2023

Tvá kniha mi ukázala, jak mít sebe samu ráda. A nebát se být sama sebou!
 
A pak jsi mi pomohla vyznat se ve svém vztahu. Protože na jsem některé odpovědi nedokázala najít a nevěděla jsem, zda se mám rozejít nebo ne. 
 
Pomohla jsi mi najít odpovědi, které jsem nedokázala najít sama. Můj život se doslova otočil a proměnil. A můj vztah s přítelem doslova rozkvetl!

4 odstíny lásky, které tvoří (moje) štěstí

Spád

Harvard online certificate programs

Harvard certifikat_edited.jpg
Harvard certifikát 2
certifikát Harvard
bottom of page