top of page
Čtení v přírodě

"někdy mám pocit, že si k tobě jdu pro tu jednu větu..."

- vaše častá reakce, děkuji 

Můj cíl je dovést druhé zpátky k sobě, aby si svůj život nastavili a žili tak, jak chtějí oni. Aby se uměli postavit problémům, nebáli se jich a vyřešili je. Protože věřím, že nám často chybí jen dostatek správně poskládaných informací, abychom si v sobě udělali pořádek a měli jasno ve svých pocitech a myšlenkách...

 

Níže s vámi sdílím některé příběhy a ohlasy na mou psanou tvorbu a osobní konzultace.

fractal-1280075_1920.jpg

Asi před rokem a půl jsem narazila na tvoje webovky. Tvé články mi byly velkou podporou, vracím se k nim a vždycky tam najdu něco nového. Vždy podle toho, jak se změnilo mé vnímání. A i když tě osobně neznám, tak jsem si kolikrát na tebe vzpomněla. Tvůj web mám uložený v záložce a sem tam ho aktualizuji, jestli nepřibyl nový článek...

  Velmi souzním s tím, co prezentuješ. Máš schopnost lidsky, normálně a srozumitelně popsat danou věc, daný proces. Ani slovy nemůžu popsat jak moc. U některých textů jsem si s pokorou řekla- tak tohle jsem zatím neprožila. A nechala jsem to na sebe jenom působit :). Mám doopravdy pocit, že v tom (v sobě) strašně tápeme. A nemáme jasno. Pleteme si pojmy s dojmy. A líbí se mi tvé pojetí, kdy nenabízíš rybu, ale učíš rybařit. Schopnost sebepoznání je pro mě dovednost jako každá jiná. Občas si říkám, že někdo se učí jezdit na kole a já se učím toto. A dlouho mi trvalo než jsem to přijala a přestala se za to stydět. 

   V létě se se mnou rozešel přítel. Bylo to něco, co jsem zažila už hodněkrát. Nicméně uvnitř mě se něco změnilo. Danou situaci jsem poprvé v životě neprožívala jako oběť. Poprvé jsem cítila, že už tou situací zvládnu projít sama bez mé terapeutky. Okolnosti byly stejné, ale uvnitř mě se něco změnilo. Změnila jsem svůj postoj, něco uvnitř mě bylo jinak. Převzala jsem zodpovědnost za tu situaci, převzala jsem zodpovědnost za své chyby, které jsem doposud dělala, za to jak jsem se mýlila. Převzala jsem zodpovědnost za své prožívání a za tu oběť v sobě. Začala jsem následovat své vnitřní vedení. Ukončila jsem spolupráci se svojí terapeutkou, protože jsem měla dost své vlastní síly. Na nějaký čas jsem se uzavřela a postavila si kolem sebe hradby. Dříve bych si to nedovolila, protože by to vypadalo jako slabost. Přiznala jsem si svou slabost a dovolila si vše co jsem právě potřebovala a to odstup a čas pro sebe. Paradoxně mě tohle posílilo a já za těmi hradbami nabyla sebevědomím. Teď už vím, že jsem schopná se ochránit, upřednostnit sebe, ať to navenek vypadá jakkoliv. Tohle mi postupně dovolilo se zase otevřít světu a vypadá to, že se mi ta vnitřní změna odrazila ve vnějším světě.

   Ani nevím, co se to uvnitř mě stalo. Co to způsobilo. Jenom vím, že jsem byla vytrvalá a doopravdy jsem chtěla. Uvnitř mě je něco co prostě chce a jde si za tím. Stálo mě to doopravdy hodně. Mám asi stejný záměr jako Ty. I já kladu důraz na vztahy a toužím po harmonickém partnerském vztahu :). A s tím vším, co jsem poznala, už ani nemohu jinak. Ráda se od Tebe nechám na této cestě inspirovat :).

Děkuji Ti, že ses nám otevřela :) 

- Dáša 

Reakce na knihovnu

DĚKUJI konečně jsem našla slova, která jsem potřebovala "slyšet", naprosto a úplně s vašimi texty souzním a děkuji vám, že jste vše sepsala, neb mé pochyby se tak rozplynuly. Tolik jsem prosila o znamení, že jsem na cestě k sobě ke svému srdci (byť jsem to cítila, že vše je v pořádku, nedokázala jsem přestat naslouchat svému egu a pochyby a takový pocit zmaru mne brzdily a blokovaly). Moje ego je v tomto směru geniální, aby neztratilo nad vším kontrolu a moc, ponoukalo mne k výkonu, ve smyslu, no tak ukaž, jak jsi probuzená - dokaž mi to,  no vidíš,, zase ti je blbě, tak to asi není to pravé ořechové, viď? ..... Však jste tím sama prošla a víte, o čem "mluvím". Prostě nyní cítím vděčnost a potřebu vám poděkovat - DĚKUJI.
- s láskou Dita

Moc děkuji za Vaše slova. Díky Vám jsem klidnější a klidnější...

- Lukáš

Krásný den, milá Aleero, dovolte mi Vám poděkovat za Váš článek "temná noc duše". Už jednou jsem na něj narazil, ale vědění v té době neodpovídalo vědění v tuto chvíli. Mám to teď jako přes kopírák. Ano, máte pravdu. Vím, že jediná cesta je ta trnitá. Ztráta lásky je tím nejbolestivějším, co jsem doposud poznal. Zbytky ega vystřelily do výšin a bojuju s vypětím všech sil. Jinak to nejde. Naštěstí. Jsem zastáncem toho, že abych věděl, musím prožít. Zároveň si uvědomuji, kolik jste toho musela prožít Vy. Máte moji hlubokou úctu a respekt. Dovolte mi touto cestou ještě jednou poděkovat. Díky tomu článku jsem si uvědomil, že vše je stále v pořádku a zas jen musím vydržet.
- S úctou, Jaromír

Se zatajeným dechem jsem si přečetla tvůj článek o pokoře a egu...

- Iva

Dobrý den, paní Aleno, děkuju. Děkuju za Vaše články, sdílení Vašich zkušeností a Inspiraci k cestě k sobě. Jsem na počátku nějakého procesu...některé Vaše články se dotkly mého srdce...chci Vám poděkovat. DĚKUJI :)
- Veronika 

Milá Alenka, s úprimnou Úctou a Vďačnosťou pokľakám pred tebou za to, že mi tvoje životné skúsenosti v článku o pokore obohatili život. Nech Múdrosť a Láska vedú tvoje ďalšie kroky. Ďakujem že Si.
- Srdečne objímam, Ján

Názory na Průvodce

Alchymie se mi dostala do ruky právě včas. Protože jsi mi díky ní zachránila manželství! Udělala jsi ze mě sebevědomou ženu, protože se teď nejen nebojím říct, jak se cítím, ale vnímám v tom i svou sílu. To, jaká jsem.

- Tereza

Aleero... Vaše četba je moc hezká. Mám alchymii a těším se na každou chvilku, kdy můžu číst... Je to velké učení...prozření...

- Štěpánka

Je toho tolik, co člověka ovlivňuje. A je toho tolik, co nevíme. Musím přiznat, že i když jsem si říkala, že se asi nic nového stejně nedozvím, přesto jsem byla zvědavá. Protože názory Aleery se mi líbí a chtěla jsem vědět, zda opravdu dostanu "jiný úhel pohledu". No a přesně to se stalo. ​​Tento průvodce (Alchymie) vám nezmění život, pokud nad sebou nezačnete přemýšlet jinak. Ale pokud si to dovolíte, provede vás přes překážky zpátky do srdce. A já moc děkuji, že jsem si to dovolila.

- Veronika

Líbí se mi všechny články Aleery a když vyšel průvodce, nenechala jsem si ho ujít. Je psaný tak jednoduše a přitom hluboce... Nejvíce mě zasáhl vliv mužského světa, a také jsem si uvědomila, proč propadám vzteku. Pomohlo mi to srovnat si v sobě všechny ty příčiny, kterými si komplikuji život :/. Tohle není kniha. Není to něco, co si přečtete jednou. Je to skutečně průvodce, ke kterému se budete vracet. Je to vlastně takový manuál na ženy :D. 

- Eliška

Už na začátku mě zaujal název "Alchymie ženské energie", který v sobě nese hned dvě neznámé a působí jako velké tajemství. Alchymii jsem přečetla za týden, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout, četla se hezky a jednoduše. Některé pasáže jsem si zopakovala, protože buď mě něčím zaujaly víc, nebo jsem začala analyzovat sama sebe, nebo jsem si jen něco uvědomila ze svého života. Při čtení jsem musela přemýšlet, ale některé pasáže mě i pobavily, jelikož jsem si vzpomněla na vlastní příhody, které se zrovna hodily k nějakému vysvětlení. Také jsem si několikrát řekla "Aha! To je ono", ale předtím jsem to nedokázala pojmenovat. A také jsem ráda, že vím, že je více lidí, kteří si myslí nebo prožívají něco podobného. Hodně sympatické od autorky je, že po každé velké kapitole je shrnutí, které pomáhá srovnat někdy rozběhlé myšlenky. Alchymie je psaná opravdu krok za krokem, od objevovaní cesty sama k sobě, přes sebepoznání, sebelásku a mnoho dalších zajímavých informací :).

- Asel

Tvou Alchymii čtu znova. Vytiskla jsem si jí, abych si mohla dělat poznámky a už teď mohu říct, že jsem jiná žena. Srovnala jsem si díky tobě pár důležitých věcí v životě. Děkuji.

- Dana

Jsem naprosto uchvácená tím, jak umíš své pocity a emoce zformulovat do myšlenek a utřídit je tak, aby měl text hlavu a patu a dával smysl. Obsahově je Alchymie velice kompaktní, zaujala mě velmi výstižná terminologie. Tu si chci zapamatovat a vrýt si ji pod kůži. Průvodce se velice dobře čte, myšlenky v něm plynou souvisle, přirozeně, citlivě, takže jsem ho vnímala jako něco, co ke mně promlouvá s naprostou vyvážeností a přirozeností.

- Yvona

V tom množství kurzů a knih na hojnost jsem měla opravdu štěstí, že jsem narazila na Tvého průvodce. Konečně něco, co vysvětluje peníze a přitom to není o penězích. Uf!! Ani nevím, kde začít, snad jen v tom, že moje potřeba utrácet za cokoliv se změnila. Vracím se k Tvým radám a postupům a cítím, jak se měním. Jsem více v klidu a šťastnější. Lidé se pořád snaží být bohatí a přitom nevidí, jak se stávají otrokem peněz. A já byla úplně stejná, otrokem peněz. A konečně se necítím jako otrok, ale jako ten, kdo to má celé pod kontrolou.

- Silvie

Tvá Alchymie mi ukázala nebát se být sama sebou! Přestala jsem se stydět za to, jaká jsem a začala to vnímat jako přednost. Protože na světě není nikdo jako já! A pak jsi mi pomohla vyznat se v mém vztahu. Protože na některé otázky jsem nedokázala najít odpovědi, a taky jsem nevěděla, zda se mám rozejít nebo ne. Pomohla jsi mi najít odpovědi, které jsem nedokázala najít sama. Můj život se doslova otočil a proměnil. A můj vztah s přítelem doslova rozkvetl!
- Hanka

Osobní konzultace

Byl jsem po rozchodu, plný otázek a zmatený, co se vlastně stalo, a proč mě to tolik vzalo. Kamarád mi doporučil Alču, tak jsem za ní zašel. Mluvili jsme asi 4 hodiny, a když jsem odcházel, cítil jsem se lépe. Doma jsem pak dělal cvičení, co mi Alča doporučila. Upravil jsem si je podle sebe a stačil jeden jedinej den a já se cítil bezvadně! Když jsem pak šel vyzvednout syna ze školky, ostatní děti se ke mně seběhly a začaly mě objímat. Bral jsem to jako znamení, protože děti prý vycítí dobrou energii člověka. Byl to úžasný pocit a já věděl, že jsem opět našel sám sebe. Na svou ex jsem si už ani nevzpomněl, celé to tak nějak odeznělo a já si začal zase užívat život i nové vztahy.

- Jakub

Alča je úžasná v tom, že dokáže přesně říct, v čem je "problém". A to jen po chvíli hovoru s ní. Neřekne vám, co máte dělat, ale tak nějak vás donutí přemýšlet nad tím, co vás dovedlo do situace, ve které jste. Já měla pořád vztahy, kde mě partner nakonec vyměnil za jinou. A to i když jsem dělala všechno, aby byl spokojený. S Alčou jsem si uvědomila, že jsem odsunula sebe. A pomohla mi vidět, odkud pramenily ty pocity, že musím být ideální partnerka a proč to nakonec selhalo. Nejdřív to bylo jako kdybych musela zbortit sebe samu, ale nakonec jsem sebe samu našla! A to je úžasný pocit, který bych bez ní neprožívala. Děkuji.

- Monika

Pořád jsem myslel na svou bejvalku. Ničilo mě, pomyšlení, že je s někým jiným a chtěl jsem ji dostat zpátky. Byl jsem jako tělo bez duše a nevěděl, co dělat. Nějak jsem uvnitř cítil, že ta moje posedlost není úplně správná a chtěl jsem to změnit. Narazil jsem na web Aleny, pár dní jsem se k tomu vracel a nakonec jsem jí napsal. Bylo to to nejlepší, co jsem mohl udělat. Pomohla mi pochopit nejen, proč se tak cítím, ale taky mě z toho vyvedla. Dávala mi cvičení, která mě nutila nad sebou přemýšlet, takže jsem ke všemu došel sám a s ní jen rozebíral otázky, když jsem něčemu nerozuměl. Postupně moje posedlost získat svou bývalou zpět mizela a já si začal užívat svobodu. 

- Robert

Několik let jsem se věnoval duchovní cestě a najednou jsem byl v situaci, kdy mě můj učitel tlačil někam, kde jsem být nechtěl. Nebyl jsem si jistý, co mám dělat, a jak se k tomu postavit. Oslovil jsem Aleeru, protože v tu dobu jsem si přečetl jeden její příspěvek na Facebooku o tom, jak nám druzí vnucují svou pravdu a měl jsem pocit, jakoby ťala do živého. Po rozhovoru s ní jsem si uvědomil, co mám dělat. Cítil jsem tu sílu rozhodnutí, která ve mně najednou byla.

  Citlivě a nenásilně jsi mě dovedla zpět do srdce a já si tím zachránil nejen sebe, ale i své manželství. Děkuju! 

- M.

Syndrom vyhoření. Přesně tak jsem se cítil, vyhořele. Po všech těch snahách mít zabezpečený a hezký život. Dobrá práce, rodina, děti, peníze a exotické dovolené. A přesto jsem měl v sobě prázdno. Chodil jsem k psychologovi. Mluvil o svých pocitech, ale bylo to jako se vypovídat ve zpovědnici. Nic víc, žádná změna. Až mi jednou někdo doporučil paní Alenu. Tak jsem si řekl, že nemám co ztratit a zavolal jsem jí. Domluvili jsme si schůzku a na ní mě začala rozebírat jako špatně postavené lego. A pak mě zase pomáhala skládat dohromady. To nejdůležitější na tom bylo, že jsem si myslel, že mám krizi středního věku, že se asi rozvedu a začnu znova, ale nic z toho se nestalo. Díky konzultacím s paní Alenou jsem zjistil, jak být opět šťastný, vedle své ženy, se svými dětmi a na exotické dovolené si užívat společný čas a ne si připadat jako vyždímaný bankomat.

- Jaroslav

bottom of page