top of page
Čtení v přírodě

"někdy mám pocit, že si k tobě jdu pro tu jednu větu..."

- vaše častá reakce, děkuji 

Neslibuji, že vyřeším vaše problémy. Snažím se dovést druhé zpátky k sobě, aby si svůj život nastavili a žili tak, jak chtějí oni. Aby se uměli postavit problémům, nebáli se jich a vyřešili je. 

 

Níže s vámi sdílím některé příběhy a ohlasy na mou tvorbu...

fractal-1280075_1920.jpg

Asi před rokem a půl jsem narazila na tvoje webovky. Tvé články mi byly velkou podporou, vracím se k nim a vždycky tam najdu něco nového. Vždy podle toho, jak se změnilo mé vnímání. A i když tě osobně neznám, tak jsem si kolikrát na tebe vzpomněla. Tvůj web mám uložený v záložce a sem tam ho aktualizuji, jestli nepřibyl nový článek...

  Velmi souzním s tím, co prezentuješ. Máš schopnost lidsky, normálně a srozumitelně popsat danou věc, daný proces. Ani slovy nemůžu popsat jak moc. U některých textů jsem si s pokorou řekla- tak tohle jsem zatím neprožila. A nechala jsem to na sebe jenom působit :). Mám doopravdy pocit, že v tom (v sobě) strašně tápeme. A nemáme jasno. Pleteme si pojmy s dojmy. A líbí se mi tvé pojetí, kdy nenabízíš rybu, ale učíš rybařit. Schopnost sebepoznání je pro mě dovednost jako každá jiná. Občas si říkám, že někdo se učí jezdit na kole a já se učím toto. A dlouho mi trvalo než jsem to přijala a přestala se za to stydět. 

   V létě se se mnou rozešel přítel. Bylo to něco, co jsem zažila už hodněkrát. Nicméně uvnitř mě se něco změnilo. Danou situaci jsem poprvé v životě neprožívala jako oběť. Poprvé jsem cítila, že už tou situací zvládnu projít sama bez mé terapeutky. Okolnosti byly stejné, ale uvnitř mě se něco změnilo. Změnila jsem svůj postoj, něco uvnitř mě bylo jinak. Převzala jsem zodpovědnost za tu situaci, převzala jsem zodpovědnost za své chyby, které jsem doposud dělala, za to jak jsem se mýlila. Převzala jsem zodpovědnost za své prožívání a za tu oběť v sobě. Začala jsem následovat své vnitřní vedení. Ukončila jsem spolupráci se svojí terapeutkou, protože jsem měla dost své vlastní síly. Na nějaký čas jsem se uzavřela a postavila si kolem sebe hradby. Dříve bych si to nedovolila, protože by to vypadalo jako slabost. Přiznala jsem si svou slabost a dovolila si vše co jsem právě potřebovala a to odstup a čas pro sebe. Paradoxně mě tohle posílilo a já za těmi hradbami nabyla sebevědomím. Teď už vím, že jsem schopná se ochránit, upřednostnit sebe, ať to navenek vypadá jakkoliv. Tohle mi postupně dovolilo se zase otevřít světu a vypadá to, že se mi ta vnitřní změna odrazila ve vnějším světě.

   Ani nevím, co se to uvnitř mě stalo. Co to způsobilo. Jenom vím, že jsem byla vytrvalá a doopravdy jsem chtěla. Uvnitř mě je něco co prostě chce a jde si za tím. Stálo mě to doopravdy hodně. Mám asi stejný záměr jako Ty. I já kladu důraz na vztahy a toužím po harmonickém partnerském vztahu :). A s tím vším, co jsem poznala, už ani nemohu jinak. Ráda se od Tebe nechám na této cestě inspirovat :).

Děkuji Ti, že ses nám otevřela :) 

- Dáša 

Reakce na knihovnu

DĚKUJI konečně jsem našla slova, která jsem potřebovala "slyšet", naprosto a úplně s vašimi texty souzním a děkuji vám, že jste vše sepsala, neb mé pochyby se tak rozplynuly. Tolik jsem prosila o znamení, že jsem na cestě k sobě ke svému srdci (byť jsem to cítila, že vše je v pořádku, nedokázala jsem přestat naslouchat svému egu a pochyby a takový pocit zmaru mne brzdily a blokovaly). Moje ego je v tomto směru geniální, aby neztratilo nad vším kontrolu a moc, ponoukalo mne k výkonu, ve smyslu, no tak ukaž, jak jsi probuzená - dokaž mi to,  no vidíš,, zase ti je blbě, tak to asi není to pravé ořechové, viď? ..... Však jste tím sama prošla a víte, o čem "mluvím". Prostě nyní cítím vděčnost a potřebu vám poděkovat - DĚKUJI.
- s láskou Dita

Moc děkuji za Vaše slova. Díky Vám jsem klidnější a klidnější...

- Lukáš

Krásný den, milá Aleero, dovolte mi Vám poděkovat za Váš článek "temná noc duše". Už jednou jsem na něj narazil, ale vědění v té době neodpovídalo vědění v tuto chvíli. Mám to teď jako přes kopírák. Ano, máte pravdu. Vím, že jediná cesta je ta trnitá. Ztráta lásky je tím nejbolestivějším, co jsem doposud poznal. Zbytky ega vystřelily do výšin a bojuju s vypětím všech sil. Jinak to nejde. Naštěstí. Jsem zastáncem toho, že abych věděl, musím prožít. Zároveň si uvědomuji, kolik jste toho musela prožít Vy. Máte moji hlubokou úctu a respekt. Dovolte mi touto cestou ještě jednou poděkovat. Díky tomu článku jsem si uvědomil, že vše je stále v pořádku a zas jen musím vydržet.
- S úctou, Jaromír

Se zatajeným dechem jsem si přečetla tvůj článek o pokoře a egu...

- Iva

Dobrý den, paní Aleno, děkuju. Děkuju za Vaše články, sdílení Vašich zkušeností a Inspiraci k cestě k sobě. Jsem na počátku nějakého procesu...některé Vaše články se dotkly mého srdce...chci Vám poděkovat. DĚKUJI :)
- Veronika 

Milá Alenka, s úprimnou Úctou a Vďačnosťou pokľakám pred tebou za to, že mi tvoje životné skúsenosti v článku o pokore obohatili život. Nech Múdrosť a Láska vedú tvoje ďalšie kroky. Ďakujem že Si.
- Srdečne objímam, Ján

Názory na Alchymii

Kniha se mi dostala do ruky právě včas. Protože jsi mi zachránila manželství! Udělala jsi ze mě sebevědomou ženu, protože se teď nejen nebojím říct, jak se cítím, ale vnímám v tom i svou sílu. To, jaká jsem. Těším se na další knihy, hlavně ty o sebelásce, protože vím, že v této oblasti na sobě musím (teda chci) ještě zapracovat.

- Tereza

Aleero... Vaše četba je moc hezká. Mám alchymii a těším se na každou chvilku, kdy můžu číst... Je to velké učení...prozření...

- Štěpánka

Je toho tolik, co člověka ovlivňuje. A je toho tolik, co nevíme. Musím přiznat, že i když jsem si říkala, že se asi nic nového stejně nedozvím, přesto jsem byla zvědavá. Protože názory Aleery se mi líbí a chtěla jsem vědět, zda opravdu dostanu "jiný úhel pohledu". No a přesně to se stalo. ​Kniha vám nezmění život, pokud nad sebou nezačnete přemýšlet jinak. A přesně tohle "jinak" vám tato kniha předá. 

- Veronika

Líbí se mi všechny články Aleery a tato kniha mi to jen potvrzuje. Jednoduché a přitom hluboké... Nejvíce mě zasáhl vliv mužského světa, a také jsem si uvědomila, proč propadám vzteku. Jsem moc ráda, že jsem si ji mohla přečíst a srovnat si v sobě všechny ty příčiny, kterými si komplikuji život :/. Tohle není kniha, kterou si přečtete jednou. Vlastně to není kniha, je to manuál na ženy :D. 

- Eliška

Už na začátku mě zaujal název knihy "Alchymie ženské energie", který v sobě nese hned dvě neznámé a působí jako velké tajemství. Knihu jsem přečetla za týden, prostě jsem se od ní nemohla odtrhnout, četla se hezky a jednoduše. Některé pasáže jsem si zopakovala, protože buď mě něčím zaujaly víc, nebo jsem začala analyzovat sama sebe, nebo jsem si jen něco uvědomila ze svého života. Při čtení jsem musela přemýšlet, ale některé pasáže mě i pobavily, jelikož jsem si vzpomněla na vlastní příhody, které se zrovna hodily k nějakému vysvětlení. Také jsem si několikrát řekla "Aha! To je ono", ale předtím jsem to nedokázala pojmenovat. A také jsem ráda, že vím, že je více lidí, kteří si myslí nebo prožívají něco podobného. Hodně sympatické od autorky je, že po každé velké kapitole je shrnutí, které pomáhá srovnat někdy rozběhlé myšlenky. Kniha je psaná opravdu krok za krokem, od objevovaní cesty sama k sobě, přes sebepoznání, sebelásku a mnoho dalších zajímavých informací :).

- Asel

Tvou knihu čtu znova. Vytiskla jsem si jí, abych si mohla dělat poznámky a už teď mohu říct, že jsem jiná žena. Srovnala jsem si pár důležitých věcí v životě. Děkuji.

- Dana

Zlomené srdce

Byl jsem po rozchodu, plný otázek a zmatený, co se vlastně stalo, a proč mě to tolik vzalo. Kamarád mi doporučil Alču, tak jsem za ní zašel. Mluvili jsme asi 4 hodiny, a když jsem odcházel, cítil jsem se lépe. Doma jsem pak dělal cvičení, co mi Alča doporučila. Upravil jsem si je podle sebe a stačil jeden jedinej den a já se cítil bezvadně! Když jsem pak šel vyzvednout syna ze školky, ostatní děti se ke mně seběhly a začaly mě objímat. Bral jsem to jako znamení, protože děti prý vycítí dobrou energii člověka. Byl to úžasný pocit a já věděl, že jsem opět našel sám sebe. Na svou ex jsem si už ani nevzpomněl, celé to tak nějak odeznělo a já si začal zase užívat život i nové vztahy.

- Jakub

....

Stejně jako Roman (jeho zprávu uvádím na úvodní stránce webu) se na mě Jakub obrátil o pomoc, když prožíval komplikovaný rozchod. Tehdy jsem nabízela pomoc individuálně, ale časem jsem od toho odešla a začala se věnovat psaní. Vše, co jsem předala Romanovi, Jakubovi i dalším - a týká se to nejen komplikací po rozchodu, vkládám do knihy "Lék na zlomené srdce". Věřím totiž, že tímto způsobem dovedu pomoci více lidem. A ne každý má sílu, odvahu nebo chuť o svých pocitech mluvit. Proto jsem to sepsala tak, jako kdybych byla s vámi a mluvili jsme spolu stejně, jako s každým, kdo se na mě obrátil a měl zlomené srdce...

(Romana i Jakuba jsem požádala o recenzi s několikaletým odstupem, pro tyto nové stránky.)

V zajetí manipulátora

Několik let jsem se věnoval duchovní cestě a najednou jsem byl v situaci, kdy mě můj učitel tlačil někam, kde jsem být nechtěl. Nebyl jsem si jistý, co mám dělat, a jak se k tomu postavit. Oslovil jsem Aleeru, protože v tu dobu jsem si přečetl jeden její příspěvek na Facebooku o tom, jak nám druzí vnucují svou pravdu a měl jsem pocit, jakoby ťala do živého. Po rozhovoru s ní jsem si uvědomil, co mám dělat. Cítil jsem tu sílu rozhodnutí, která ve mně najednou byla.

 

Citlivě a nenásilně jsi mě dovedla zpět do srdce a já si tím zachránil nejen sebe, ale i své manželství. Děkuju! 

- M.

bottom of page