top of page
Mladý muž v terapii

Trápí Vás život?

Někdy se cesta ke štěstí zdá příliš zamotaná a spletitá...

Rozmotat ji můžeme společně ♡.

Nelze popírat, jak se cítíme...

Určitě ne dlouhodobě a ne bez následku. Dlouhodobé popírání svých pocitů totiž pomalu a nenápadně ovlivňuje naše chování, které může způsobit, že se nám začne rozpadat nějaká důležitá část života. Rodina, práce, zdraví... A my, ve snaze tomu zabránit, budeme dál sami sebe popírat, a tím jen umocníme ty uzavřené pocity, které budou bublat ven a nebo nás trhat zevnitř. Budeme se snažit utišit v hlavě otázky jako "proč?" nebo "co mám dělat?" novými koníčky, nákupy a vztahy, místo abychom hledali odpovědi. Začneme se také více přizpůsobovat okolí, protože když se přizpůsobíme druhým, budou spokojení, a tím pádem se nám nic nerozpadne. (Ne?)

 

Tak proč - i když se snažíme ze všech sil - nám život protéká mezi prsty, a místo dobrého pocitu v nás roste jakési tíživé prázdno?
 

Protože na cestě za svým štěstím jsme se někde ztratili. Ve všech těch názorech, nárocích, přesvědčeních a toho, co si budou myslet druzí, jak se budou cítit....jsme sebe odsunuli ne na druhé, ale až na poslední místo. Nechali jsme se zformovat podle toho, kdo je zrovna vedle nás a kdo na nás má vliv, který považujeme za důležitý. A pokud sami sebe takto vnímáme, pokud jsme sami sebe odsunuli až na konec, tak je pochopitelné, že z takové pozice nemáme náladu ani chuť rozebírat sebe (své pocity). Protože někde hluboko uvnitř sebe věříme, že to naše pocity tohle způsobily - že za to může naše nespokojenost nebo touha "chtít víc / něco jiného". Protože jsme určitě nevděční, rozmazlení nebo marniví.. A když se něco nedaří nebo je někdo v naší blízkosti naštvaný nebo nespokojený, věříme, že je to naše vina. A tak se soustředíme na to, aby se druzí cítili lépe. Protože uvěříme, že díky tomu se budeme cítit lépe i my. Uvězníme tak sami sebe v bludném kruhu, ve kterém není prostor na naše pocity, emoce, šťourání se v sobě a hledání nějakých příčin. Je to kruh, ve kterém se soustředíme především na to, co je kolem nás.

 

Koneckonců byli jsme takto vychováni - myslet na sebe je sobecké, důležité je, co si o nás myslí druzí, to druzí určují naši hodnotu, co si zasloužíme, jak nás ohodnotí, přijmou nebo odmítnou apod. Proto je těžké najednou začít vnímat své pocity a věnovat jim pozornost. Ale pokud jste v situaci, kdy vás tíží vaše vlastní nitro, pak jediná cesta je to nitro začít vnímat a chápat. Pochopit, co se vám ty rozbouřené emoce snaží říct. Proč se necítíte šťastní, i když děláte vše správně.

 

=> Naše pocity ovlivňují, jak se cítíme.

=> Naše pocity řídí, jak se chováme.

=> Naše pocity ovládají to, jak reagujeme. 

=> Naše pocity rozhodují, jakou kvalitu bude mít náš život.

Chcete-li svůj život změnit, je potřeba své pocity začít chápat, vnímat a porozumět tomu, co se vám snaží sdělit. Většinou se je ale snažíme potlačit, utlumit nebo ignorovat. Když to ale děláme, když se učíme asertivitě, nebo zkoušíme různé meditační techniky na uklidnění, ve vypjatých nebo vyčerpávajících situacích nás opět naše emoce ovládnou (výbuchy vzteku, pláče, výčitek, zlosti, agrese...). 

• • •

Potlačované (nebo nepochopené) emoce se mění v tíhu, která nás unavuje a vyčerpává. Způsobuje pocity nenávisti, zloby, zášti... Nutí nás druhým závidět nebo jim nepřát úspěch. Vyvolává v nás žárlivost. Pocit, že za nic nestojíme, nebo že neděláme dost. Pracujeme na doraz svých sil, protože věříme, že musíme... A místo štěstí cítíme marnost a prázdno...

Cítíte se tak?

 

A chcete to jinak?

Pak si jako první položte otázku, v jaké z následujících oblastí máte pocit, že potřebujete změnu?

vztahy

Tato oblast nás trápí, když prožíváme složité vztahy. Nevěříme si a nakonec děláme to, co po nás chtějí druzí, abychom se jim zavděčili...

Patří sem vztahy milostné, rodinné, přátelské, mezilidské, pracovní a především vztah k nám samotným.

peníze

Tato oblast nás trápí, pokud obětujeme vše pro peníze (abychom se měli dobře) nebo naopak hodnotu peněz popíráme (aby nás nezkazily).

Do této oblasti patří to, jak prožíváme svůj život po materiální stránce. A jaký názor máme na peníze.

smysl života

Tato oblast nás trápí, když tápeme, nerozumíme svým pocitům ani myšlenkám, které nám říkají, že to, co děláme, stále není dost.

 

 Nejedná se o vztahy nebo peníze, ale o to, že chceme nějak žít, ale bojíme se za tím jít

Pokud nejste v životě šťastní, měli byste si nejprve ujasnit, která oblast vašeho života vás nejvíc tíží? Protože i kdyby vás trápilo všechno, tak ta oblast, která vás tíží nejvíce, vám bere také nejvíce energie. A když ji nezačnete "opravovat", poznávat a chápat, můžete se točit v kruhu, ve kterém budete lpět na vztazích, zatímco vám chybí smysl života... Nebo naopak smysl života cítíte, ale nemáte vyřešenou svou materiální oblast, protože odmítáte peníze, bez kterých se zároveň v tomto světě (obzvláště pokud máte závazky a povinnosti moderního života) neobejdete. Proto teprve až správné pochopení příčiny vede k efektivnímu rozmotání neštěstí, aby byl prostor pro štěstí.

Někdy se ale stane, že svou oblast nedokážete definovat, protože je toho příliš a vaše mysl se doslova topí v otázkách, na které nevíte odpověď. A nebo danou oblast víte, ale nedokážete se v ní pohnout ke změnám, které byste si přáli. V obou případech nabízím pomocnou ruku - upřesníme oblast, kam by měla směrovat vaše pozornost a rozkryjeme příčiny, abyste mohli začít měnit váš život.

 

Protože každý má právo být šťastný ♡.

Tápete v životě?
Potřebujete poradit nebo nasměrovat?

Zkuste mi popsat, co vás trápí. Uvědomuji si, že rozhodnutí svěřit se nemusí být snadné, v mysli i srdci lítá hodně pocitů od strachu po stud, proto s Vámi ráda nejprve nezávazně zkonzultuji Vaši situaci. Formulář, který vidíte níže, je nezávazný a nejedná se o objednávku. Je to Váš první krok, na který Vám odpovím, jak bych postupovala, na co bych se zaměřila, a jak by daná spolupráce se mnou vypadala. Teprve poté se rozhodnete, zda máte zájem. Jedná se totiž o Váš příběh, Vaše citlivé srdce, Váš život. A já tu jsem pro Vás, pokud mi svou důvěru dáte, není to opačně. 

 -

  1. osobní konzultace (2-3h): v Loděnici u Berouna (1 setkání 5.000,- Kč),

  2. písemná konzultace: písemný rozbor na Vaši situaci (1.800,- Kč / rozbor)

ceny jsou vč. DPH.

Zpráva byla v pořádku odeslána.

Tento formulář už nelze odeslat.

☼ Pomohu vám rozmotat váš život.

☼ Zjistíme, společně, proč se necítíte šťastně, a co s tím můžete dělat.

Jmenuji se Alena da Silva, narodila jsem se 14.února 1982 a od roku 2015 pomáhám lidem, aby se lépe vyznali v situacích, které je činí nešťastnými. Předávám jim informace, které dovedu správně pospojovat i vysvětlit, aby viděli to, co ve své situaci přehlížejí. Aby uměli lépe porozumět tomu, co se jim jejich nitro snaží říct. Čerpám u toho ze svých zkušeností, které mi pomohly nejen rozmotat můj smutný život, ale zároveň ho udržují v klidu, spokojenosti a štěstí (už od roku 2013). K tomu jsem v roce 2022 začala doplňovat znalosti dálkovým studiem na Harvardu (online programy HarvardX poskytované univerzitou Hardvard) - se zaměřením na pozitivní psychologii, práci s úzkostí, budování duševního zdraví nebo na vhodnou komunikaci. Abych mohla lépe propojit svou subjektivní zkušenost s objektivními znalostmi. Protože někdy nepotřebujeme léčit, někdy potřebujeme pochopit, co se s námi děje, proč to tak je, a co lze změnit. A protože svět potřebuje šťastné lidi, věnuji se rozmotávání nešťastných životů, aby byly šťastné....

Kniha a sluchátka

Rádi čtete? Vyberte si průvodce:

(Čtení probouzí naši intuici, nutí nás klást si otázky a hledat odpovědi, knihy jsou proto často skvělým průvodcem nebo doplňujícím pomocníkem, pokud hledáme odpovědi a chceme je hledat v klidu a vlastním tempem. Proto jsem tyto možnosti spojila a napsala průvodce ve formátu e-knihy.)

Alchymie ženské energie
Energie peněz
alen.JPG

Zajímá vás můj začátek?

Každý z nás někdy stál před volbou "a co teď?" A ta volba je o to těžší, pokud u toho máme strach. Proto se držíme toho, co máme (i když to třeba nefunguje nebo nám to nepřináší štěstí), dokud se to nerozpadne. Jako to bylo u mě... Bylo to v prosinci 2012. Opustil mě manžel a dostala jsem výpověď z práce. Ani v jednom jsem nebyla šťastná, ale zároveň jsem ani jedno nedokázala pustit. Obojí mi totiž dodávalo pocit sebehodnoty a ujištění, že někam patřím. A teprve tehdy, když jsem se ocitla ve stavu, že nemám "nic z toho, na čem lpím", a co by mi dávalo pocit jistoty, cítila jsem, že se musím rozhodnout - zda se na svůj život budu dál dívat jako na nějaký trest nebo náhodu a zkusím znovu hledat nový vztah a novou práci (a věřit, že teď to bude lepší) a nebo to všechno pustím a začnu hledat sebe samu. 

Zvolila jsem si sebe. Pomalu jsem se začala učit, kdo jsem, a co způsobuje, že mé vztahy končí vždy špatně? Proč popírám své pocity? Co je to intuice? Zjišťovala jsem, kde všude se chovám jinak, než bych chtěla. A tím jsem začala postupně odkrývat, proč se mi (především v oblasti vztahů) nedařilo. Učila jsem se vědomě si vybírat, co chci a co ne. A to i s nepříjemnými důsledky, které to s sebou nese, především reakce druhých. Lidé totiž nemají rádi, když odmlouváte nebo říkáte vlastní názor, obzvláště, pokud na to nebyli zvyklí... A tak na této cestě, které se říká "sebepoznání" se často setkáte s tím, že začnete pochybovat. Přemýšlíte, zda děláte dobře, že se měníte. Protože na to jste sami. Musíte tu změnu ustát hlavně sami před sebou, protože i když budete v milujícím prostředí, jsou to vaše pochyby (o vás), které vás nutí dělat to, co nechcete... Proto je sebepoznání tak těžké. Proto se uchylujeme k rychlým návodům a záchranám typu: "vylož mi na to karty, ať vím, jak to dopadne", nebo "tohle nedokážu, protože jsem střelec, a tohle je moje téma".  Sebepoznání, ale není o zkratkách, úlevách a radosti. Ze začátku je to opravdu těžké. Je to jako rozchod s někým, koho milujete, ale zároveň víte, že to už prostě nefunguje. Nefungují kompromisy, přizpůsobování se, potlačování emocí nebo umlčování svých myšlenek. Tím jen roste frustrace a pocit, že jsme v tomto životě selhali.  A když nás život tíží už příliš, znamená to, že jsme na rozcestí - hledáme buď změnu nebo důvody, proč zůstat. Každý si můžeme vybrat. Do změny se nikdo nesmí nutit. Ta změna přijde, pokud cítíte, že ji doopravdy chcete, že jste připraveni pustit vše, co už není pro vás. Někdy to jsou vztahy (přátelské, partnerské, rodinné...), ale někdy to jsou naše myšlenky, naše malé víry, které nás celý život (de)formovaly. S čím ale nepočítáme, když to vše pustíme, je, že se ocitneme v jakémsi vzduchoprázdnu, protože nevíme - "KDO VLASTNĚ JSME?". Je to proces, ve kterém ztrácíme svou identitu, to čemu jsme o sobě věřili. Proto lidé říkají "tohle nejsi ty", "tohle jsi dřív nedělal". A my se ztrácíme v tom, kdo tedy jsme - to staré já nebo to budoucí? A právě pro tyto chvíle je důležité, abyste na to nebyli sami. Protože často se stane, že nás to, co říká okolí, strhne zase zpět. Do života, ve kterém jsme toužili něco změnit, ale vzdali jsme to... Pokud proto toužíte po změne, můžete se vydat různými směry - můžete jít cestou samostudia (knihy, kurzy, přednášky...), nebo se necháte vést (terapeut, psycholog, duchovní průvodce...) a nebo to propojíte a budete studovat sami a občas si necháte poradit. Důležité je, v jaké fázi se nacházíte, čím si zrovna procházíte, a jak se cítíte? Protože na některé naše bolesti potřebujeme láskyplnou odbornou pomoc. Ale někdy, někdy jsme jen zmatení a potřebujeme situaci, ve které se nacházíme, citlivě vysvětlit. Někdy potřebujeme jen nasměrovat. A pokud to, co hledáte, je směr a vysvětlení, ráda vám předám vše, co jsem se naučila.

Michael, 2023

Cítím k Alče velkou vděčnost za pomoc, které se mi od ní dostalo v pro mě nelehké chvíli. Její slova byla vždy laskavá a zároveň upřímná a mířící k věci. Díky ní jsem dokázal nazřít věci, které jsem léta neviděl a nebo si je sám dostatečně nepřipouštěl. Její schopnost vidět pravdu, skryté manipulace a motivy je pro mě obdivuhodná. Tím obdivuhodnější, že to není diktát, jak to je nebo jak by věci měly být, ale laskavé a respektující vedení ke mně samému. Jsem šťastný, že ji znám, že vím, že tu případně je a všemi deseti bych ji s její jemnou moudrostí doporučil.

Roman, 2019

Na Alenu jsem narazil, když jsem četl její článek (únor 2019). Byl jsem rozbitý z rozchodu a měl návaly vzteku. Řešil jsem to s terapeutkou, ale ani po půl roce pravidelných sezení jsem se necítil lépe. Pořád jsem nechápal, proč se tak cítím. A tak jsem hledal na internetu odpovědi a narazil na web Aleery. Napsal jsem jí a po krátkém psaní jsme se sešli. Po jednom odpoledni s ní jsem se začal cítit líp, než po všech těch terapiích s koučkou na vztahy a emoce. Když jsem přijel domů, ještě to ve mně doznívalo, ale byl jsem zároveň i klidný. Prostě jsem cítil, že to bude dobrý. Za pár dní mě bolest z rozchodu přešla. Terapii s koučkou jsem ukončil a věděl jsem, že začínám být pomalu připravený na nový život. Přešly mě i návaly vzteku. Protože jsem pochopil, že to byla bezmoc, kterou jsem cítil. Jakmile zmizela moje bezmoc, zmizel i vztek. A krátce na to jsem poznal svou ženu.

 

Když tohle píšu (léto 2023), jsem už pár let šťastně ženatý a otec malého kluka. Duchovní cestě se dál nevěnuji, ale pokud bych měl v budoucnu nějaké otázky, vím, na koho se obrátit. 

Děkuji, za všechno!

Yvona, 2024

Jsem naprosto uchvácená tím, jak umíš své pocity a emoce zformulovat do myšlenek a utřídit je tak, aby měl text hlavu a patu a dával smysl.

 

Obsahově je Alchymie velice kompaktní, zaujala mě velmi výstižná terminologie. Tu si chci zapamatovat a vrýt si ji pod kůži. Průvodce se velice dobře čte, myšlenky v něm plynou souvisle, přirozeně, citlivě, takže jsem ho vnímala jako něco, co ke mně promlouvá s naprostou vyvážeností a přirozeností.

(reakce na průvodce Alchymie ženské energie)

Jakub, 2016

Byl jsem po rozchodu, plný otázek a zmatený, co se vlastně stalo, a proč mě to tolik vzalo. Kamarád mi doporučil Alču, tak jsem za ní zašel.
 
Mluvili jsme asi 4 hodiny, a když jsem odcházel, cítil jsem se lépe. Doma jsem pak dělal cvičení, co mi Alča doporučila. Upravil jsem si je podle sebe a stačil jeden jedinej den a já se cítil bezvadně! Když jsem pak šel vyzvednout syna ze školky, ostatní děti se ke mně seběhly a začaly mě objímat.
 
Bral jsem to jako znamení, protože děti prý vycítí dobrou energii člověka. Byl to úžasný pocit a já věděl, že jsem opět našel sám sebe. Na svou ex jsem si už ani nevzpomněl, celé to tak nějak odeznělo a já si začal zase užívat život i nové vztahy.

Hanka, 2023

Tvá Alchymie mi ukázala nebát se být sama sebou! Přestala jsem se stydět za to, jaká jsem a začala to vnímat jako přednost. Protože na světě není nikdo jako já!
 
A pak jsi mi pomohla vyznat se v mém vztahu. Protože na některé otázky jsem nedokázala najít odpovědi, a taky jsem nevěděla, zda se mám rozejít nebo ne. 
 
Pomohla jsi mi najít odpovědi, které jsem nedokázala najít sama. Můj život se otočil a proměnil. A můj vztah s přítelem doslova rozkvetl!

Cesta sebepoznání (porozumění svým emocím i myšlenkám, umět s tím pracovat, vědět, kdo jsem a co chci) mi ukázala:

4 odstíny lásky, které tvoří (moje) štěstí

Spád

Harvard online certificate programs

Harvard certifikat_edited.jpg
Harvard certifikát 2
certifikát Harvard
bottom of page