top of page

Probouzí se láska, ale vládne mysl

Tento článek vysvětluje, co se stane, když se naše duše probouzí, ale stále nás drží mysl. A dotýká se otázky - je nutné zbavit se ega?


Když vládne MYSL


Jsme zvyklí dělat vše hlavou - hodnotíme, soudíme, analyzujeme, řešíme... Je to základ, který si s sebou neseme do života, a se kterým jsme vyrazili do světa.


Mysl není špatná, naopak, je geniální! Jen jinak funguje v první a druhé fázi vývoje duše.


V první fázi (pudová fáze) je problém chápána jako výzva k překonání; život je boj; pro úspěch se musí dřít a něco obětovat... stačí si vybavit všechny motivační citáty o úspěchu - to je MYSL. Funguje to? Ano, ale jen těm, co mají silnou vůli, dobrý základ sebevědomí, nebo uvěřili, že vše je nutné si vydřít a zasloužit.


Pokud jdete ale cestou druhé fáze - vaše duše se začíná probouzet a vy vidíte "za oponu" Matrixu (alespoň malinko), a cítíte, že je nutná změna. Změna, o které se ale nemluví, nebo se různě překrucuje. Jen aby nikdo nevyvázl z područí společnosti a nezačal si dělat, co chce. Jsou to takové tajné nitky, kterými nás ovládá společnost. A cílem tohoto článku je přiblížit, jak tyto nitky fungují. A jak je sami dobrovolně posilujeme. Protože, i když jsme ve druhé fázi, naše mysl funguje tak, jak byla naučena v první fázi. A jakmile začneme popírat život první fáze, začneme popírat nejen mysl, ale i sebe. Tím vzniká představa - že problém je stopka, život je lehkost, a sem spadají zase všechny ezoterické citáty.PRAVDA JE UPROSTŘED


Určitě znáte pořekadlo zlatá střední cesta. A vývoj duše je hlavně o tom, abychom našli ten svůj střed. Aby se tak ale stalo, musíme projít a POCHOPIT oba extrémy. Pochopit, ne je popírat. Pochopením je přijmeme, popíráním je posilujeme a blokujeme. A můžeme být probuzení, jak chceme, pokud budeme myslet jako v první fázi, budeme pouze anarchisti. Vztekající se puberťáci, kteří vykřikují, jak nesnáší systém.


...


Víte, že fáze duše jsou 3. První je o pudech, druhá o probuzení a třetí manifestační fáze. Jakmile začneme o svém životě přemýšlet, ptát se a hledat odpovědi; jakmile se pokusíme svůj život změnit a hledáme jak - znamená to, že pomalu přecházíme do druhé fáze. Problém ale nastává, když si neseme své návyky z první fáze – tedy té pudové – vše analyzujeme myslí, přemýšlíme jaká to má pro a proti, jakou výhodu získáme….


Pořád jen myslíme, a vede nás ego. Druhá fáze není o potlačení ega nebo jeho likvidaci. Druhá fáze je o vyrovnání ega a duše. Uvést tyto síly do rovnováhy, aby se pomalu ego stalo rádcem a nikoliv vládcem. Omyl tedy nastává hned dvakrát: věříme, že své ego musíme zničit. A ovládá nás mysl (protože ego se brání).


Ego není špatné, ale v druhé fázi se má pomalu stát rádcem, ne vládcem. Dokud ale budete žít život skrze mysl, budete vytahovat staré vzorce. Budete se snažit skrze ego je předělat na něco lepšího – ale to se nepovede, protože ego má strach, že když nebude vládnout, zemře.


Ze strachu o svůj život vám začne dávat malé úlevy. V podobě že se sem tam něco podaří. Ale, časem se to nenápadně vrátí do svých kolejí… Cílem ega je udržet si vládu nad vaším životem. Bojí se, ale jakmile tento strach prokouknete, ztratí nad vámi moc.


Proto vás ovládá skrze vnitřního démona. Skrze pochyby a obavy. A občas vám dovolí myslet si, že na sobě úspěšně pracujete.
Dokud jste ve své mysli, jste odpojeni od své intuice.

Dokud jste odpojeni od své intuice, nevíte, na co máte zaměřit pozornost.
Cokoliv, co budete dělat myslí – ať to jsou řízené meditace, nebo ladění čaker, nebo rituály při úplňku, nebo psaní seznamu přání… Cokoliv, co budete dělat a bude vás u toho ovládat mysl, vás nedovede ke štěstí. Ke hmotnému cíli možná - vypracujete si svalnaté tělo, vyděláte hodně peněz... Ale vnitřní štěstí vás bude míjet. Stále budete chtít víc a stále nebudete mít dost. Protože uvnitř budete prožívat prázdnotu, kterou se vám nepodaří zaplnit...


Proto pozorujte - jak se cítíte, jak reagujete, co si myslíte? V čem jste se změnili a v čem ještě ne? Naslouchejte, co vám ty pocity říkají? A tím směrem zaměřte svou pozornost.


Buďte trpělivý, buďte laskaví, buďte tu pro sebe.


S láskou,

Aleera

zdroj fotografie: pixabay.com


bottom of page