top of page

Můj příběh

- cesta duše do hlubin vesmíru
IMG_4769_edited_edited.jpg

Dovolte mi se představit :)

Jmenuji se Alena, narodila jsem se 14. února 1982 a na cestu sebe-poznání jsem se naplno vydala v roce 2013. Každý z nás má svůj příběh a ten můj začal v prosinci 2012. Tehdy jsem byla vdaná a měla zajímavou práci, ale obojí se rozpadlo jako mávnutí kouzelným proutkem. A to ve stejný den! 12.12. jsem dostala výpověď a zároveň oznámení o rozvodu. V ten den se všechny  mé jistoty  zhroutily. Byla  jsem  ztracená...

Svět  plný  jistot  mě vykopnul do světa, kde nebyla žádná jistota, opora ani vědomí po tom, co teď? Dříve jasná a naplánovaná budoucnost se mi zahalila do tmy. Měla jsem pocit, že si na mě zasedla paní Smůla, že to už nikdy nebude lepší, a že prostě nemám mít hezký život, že si to nezasloužím, že nejsem dost dobrá, dost hezká, dost chytrá, dost hubená nebo dost tvarovaná. Že v ničem nevynikám, že nejsem ničím zajímavá ani přínosem. Tomu všemu jsem věřila... ALE - nechtěla jsem to přijmout! Chtěla jsem mít krásný život, toužila jsem po něm!  A tak jsem se ocitla na křižovatce, kde jsem se musela rozhodnout: mám si hledat další nudnou práci a komplikovaný vztah? Nebo zkusím přijít na to, proč nejsem šťastná? 

 

A já chtěla být šťastná! A to tak moc, že jsem tuto touhu dala na první místo! 

 

A tak jsem místo práce nebo vztahu začala hledat odpovědi, ale s každou další odpovědí přišly další otázky... Zajímalo mě všechno - proč mé vztahy končily vždy blbě, proč vyhledávám práci, kde se ale necítím dobře, proč na sebe nabaluji cizí emoce, nebo proč mi jiné oblasti jdou hezky a bez potíží (třeba peníze), zatímco druhým se tak nedaří? Také jsem hledala odpovědi na to, proč jsme každý jiný (proč já mám takové otázky zatímco z mé rodiny to nikdo neřešil), proč se nám dějí určité věci (zázraky nebo smůla), nebo jak je možné, že si tvoříme svůj život, a přesto nám někdo může předvídat budoucnost? Kde končí svoboda rozhodnutí, a co je pevně dané? Co všechno je iluze? A zásadní otázka: kdo jsem? Jsem duše? Jsem tělo? Jsem ozvěnou svého vyššího já? Jsem všechno nebo láska nebo kdo? Nebo co? A tak jsem hledala... Prošla jsem si magií, analyzovala své vzorce chování, měnila své myšlení, učila se zhmotňovat svá přání, procházela skrz meditace, učila se naslouchat jazyku svého těla, poznala jsem sílu voodoo, mluvila s psychology, terapeuty, utrácela za semináře... abych pochopila, že jediná síla, na které záleží (a která má nade mnou kontrolu) je moje VÍRA. A nikoliv náboženská, ale víra v sebe. Věřit, že si můžeme zvolit, jaký život chceme žít a nikoliv pouze čelit následkům situací zvenku. Věřit, že si zasloužím všechno to krásné, o čem jsem snila. A proto jsem tedy začala upevňovat svou víru a tím pomalu měnit svůj dosavadní život.  

 

Ale samotná víra nestačí (kéž by to bylo tak jednoduché!), je to ale jeden ze 3 hlavních kroků. Jakmile totiž objevíte svou víru, zjistíte, že je nutné "něco udělat". Ale co? A proč? Čím víc jsem hledala odpovědi, tím víc mě mátlo, že každý říká něco jiného. Mám ráda řád, smysl i logiku. Celý vesmír funguje v určitém řádu (i když se jeví jako chaos). Ale principy osobního rozvoje, nebo téma transformace, jsou na mne moc chaoticky a zmateně zpracované. Je to jako rozsypané puzzle. Pochopíme jeden kousek, většinou se na něm zasekneme a věříme, že to je celá Pravda. Pak se objeví něco nového a v mysli zavládne zmatek a vyvstane otázka "jak to teda funguje?". Věřila jsem, že na všem je kousek pravdy. Ale necítila jsem to tak, že bych se spokojila s tím, že to je ta celá, absolutní Pravda. Hledala jsem tedy dál... A objevila jsem, že celé poznání je rozsypané na tyto kousky puzzle, kde každý kousek má svůj význam. Svůj úkol, své poznání. A není nutné znát úplně všechny, ale je dobré o nich alespoň vědět. Ne vše je určeno zrovna pro naši cestu. Ale i tak nás to učí pochopení a toleranci k pravdám druhých. Díky tomuto hledání, učení, pochopení, praxi a podrobnému zkoumání jsem zjistila, že určité kroky je nutné projít a nelze je přeskočit (tedy lze, ale nikam nás to dlouhodobě neposune a stejně nás to pak vrátí zpět). A tak jsem se rozhodla je sepsat. Nejdřív pro sebe. Abych neusnula na vavřínech a nežila s pocitem, že vím všechno a připadala si víc, než druzí (protože i tím jsem si prošla...). A jak jsem postupně tyto informace začala sdílet, viděla jsem, jak pomáhají. Bylo to pro mě jako hnací motor. A jeden muž mi kdysi řekl "pokud něco umíš, je tvá povinnost to předat dál! Je to jako kdybys znala lék na nějakou nemoc a nikomu to neřekla. A ty umíš najít příčinu bolavé a zmatené duše...". A právě díky němu, a těm, co mi říkali "sepiš to", jsem pomalu začala tvořit. Protože teprve správné odhalení příčiny může vést ke správnému nalezení řešení...

A tak vznikl Lexikon :), Lexikon duše (rozdělen na hlavní cykly, které vás zajímají nejvíce).

o mně

Co přesně je Lexikon?

Lexikon duše je můj on-line projekt, který v sobě propojuje soubor teorie a praktických návodů na to, jak svůj život uchopit a pochopit. Přidanou hodnotou je vaše aktivní účast, pokud cítíte, že některé oblasti nerozumíte nebo se vám nedaří ji správně uchopit, jednoduše se zeptáte v uzavřené skupině.

 

Lexikon neurčuje jednu konkrétní cestu, ale ukazuje možnosti, ze kterých si můžete vybírat a přizpůsobovat si je sobě na míru. Dané informace se opírají o mé zkušenosti se sebe-rozvojem, jsou získané i skrze magii a její sílu, a také se opírají o výzkumy a jsou podloženy kvantovou fyzikou. Ukazuje, jak je vše krásně propojeno. A že cest ke štěstí je nespočet.  

 

Kdyby totiž existoval jen jeden jediný způsob, už bychom byli dávno všichni šťastní. Ale nejsme, a to znamená, že cest je několik. A najít svou cestu, to učí právě Lexikon duše.

Samotný Lexikon duše vychází z teorie, že vývoj duše se dělí na 3 fáze. Tato teorie existuje již roky, ale nikde není blíže zpracovaná. Neexistuje žádný ucelený koncept. Proto jsem si ho vytvořila - z dostupných informací, které jsem doplnila o své zkušenosti, zkušenosti svých blízkých, a také díky lidem, kteří se na mne s důvěrou obrátili a chtěli ode mne poradit. Vypracovat tento koncept trvalo dlouho, roky. Nebyla jsem si jistá jeho finální podobou. Ale nyní už je kompletní. A já vím, že to, co v něm předávám, funguje a proč.

 

Původně jsem tyto informace chtěla zpracovat jako jednu knihu, ale to, co obsahuje, je nutné dávkovat pomalu, zlehka a přesto smysluplně. Aby místo přehlcení a zmatku "co teda mám dělat?", přišlo jasné uvědomění ve vaší mysli "vím, co mám dělat!". Zároveň je nutné poskytnout k těmto novým informacím i vysvětlení. Protože mým cílem je pomoci tomu, kdo je z duchovna (ezoteriky, vnitřního rozvoje, sebe-nimrání, různých kurzů..) zmatený, a jeho život se nemění, aby si udělal ve svém životě pořádný úklid a jasno:).

Proč Aleera?

Jde o přezdívku. Když jsem v roce 2013 začala psát o svých zážitcích, nechtěla jsem uvádět své jméno. Nechtěla jsem ukazovat na sebe, tak jsem se schovala za Aleeru :). Není to tedy žádné duchovní jméno, ale prostě jen pseunonym. Vybral mi ho kamarád, který mi zároveň vytvořil první verzi tohoto webu. Následně jsem vybudovala komunitu na FB pod názvem Jsem dítě Hvězd (nyní Lexikon duše). Ale postupně, jak ve mně dozrávala různá uvědomění jsem vnímala, že chci dělat víc. Nejen psát příspěvky plné "mouder". Co člověku dá "abyste byli šťastní, musíte dát sebe na první místo", když to člověk prostě neumí? Dokud neprožijete sebelásku naplno, nevíte, že ji žijete. Můžete si to myslet, přát si to, ale nemáte srovnání, že to je "ono". Tak jsem se rozhodla svůj koníček (psaní) překlopit v něco užitečnějšího. Vyjít na světlo, ukázat, že šťastný život lze vytvořit. Že můj život je odrazem mých psaných slov. A aby tomu druzí věřili, je nutné se přestat schovávat za anonymní přezdívku. Proto jsem začala pomalu sdílet zkušenosti více osobně. A díky tomuto rozhodnutí a opoře v mém okolí jsem začala sepisovat krok za krokem to, co mi v tomto světě chybí. Jakýsi návod, učebnice, jako ve škole, kde jsou popsané základní principy života. Jsou lidé, kteří to mají již v sobě, nebo k tomu sami dozráli, nebo to odsuzují a odmítají. Ale jsou i lidé, kterým to pomáhá. Sama jsem se o tom už několikrát přesvědčila a díky nim jsem také sebrala odvahu vyjít ze stínu tajemné Aleery a sdílet své poznatky a zkušenosti více konkrétně a osobně. I když se dál podepisuji jako Aleera, ale už ne tolik tajemná :). 

To nejdůležitější poznání

Jsme nuceni si neustále vybírat mezi materiálním a duchovním světem. Mezi životem v lásce (a chudobě) nebo pýše (a bohatství). A když jsme v jednom z těchto světů, toužíme po darech toho druhého. Bohatý člověk vyhledává klid a meditaci, aby se spojil se svým srdcem. Duchovní člověk zase bojuje se svou touhou po blahobytu, protože uvěřil tomu, že to je špatné. Ale odkud se vzalo přesvědčení, že si musíme vybírat? Že je to buď a nebo? I na to se zaměřuji v Lexikonu. Abychom si dovolili vybírat ze všeho a ne abychom byli nuceni si vybrat jen něco (a po zbytku našich snů jen bezmocně toužit).

Prozradím vám už teď - není nutné si vybírat ze dvou světů, je možné je spojit v jeden. Spojením duchovního a materiálního světa získáte vše - láskyplné srdce i plné konto. Ale co tomu brání? V první řadě vaše víra, zda je to skutečně možné. Protože dokud tomu neuvěříte, nestane se tak. To znamená, že limity jsou jen v naší hlavě. A pro lepší život je nutné své limity pochopit a překročit. A bourání limitů, vysvětlování jejich příčin, o tom je celý Lexikon :).

Jak chutná osvícení (sebeláska) a Temná noc duše + Bludný kruh čarodějky

Jak jsem objevila to, co je v Lexikonu? V jeden okamžik jsem díky svému odhodlání a práci na sobě prožila silné procítění sebe a své lásky k sobě. Zářila jsem štěstím, okolí to fascinovalo jako magnet a plnilo se mi vše, na co jsem pomyslela. Byla to taková extáže života, která trvala asi půl roku. Během té doby jsem chrlila moudra na všechny strany typu "musíš se do sebe zamilovat" a vůbec mi nedocházelo, že ten, kdo to nepoznal, to prostě neumí. Sdílela jsem, co pomohlo mně a věřila tomu, že komu to nefunguje, dělá to prostě špatně.

Ale, pak jsem nad tím začala více přemýšlet, zkoumat to a hledat způsob, jak tu sebelásku v sobě probudí kdokoliv. Moje prosba byla vyslyšena. A moje sebeláska (ten blahodárný pocit nesmrtelnosti duše) se vypla. Jako když vypnete vypínač a najednou je tma. Nastala pro mě Temná noc duše.

 

Temná noc duše trvá u každého jinak dlouho (dny nebo i roky). U mně trvala několik let. Ale po počátečním zmatení jsem pochopila, proč to tak je. Jak jinak bych věděla, že to, co radím druhým funguje? Dokud to nevyzkouším na sobě... A také, jak jinak bych poznala sílu pokory a tolerance? Proto moje cesta vedla skrze tmu. A v té tmě jsem postupně odkryla všechny poklady, tajemství a hodnoty, které jsem potřebovala. A protože jsem si pamatovala ten pocit probuzeného a rozzářeného srdce, věděla jsem, jak poznat, že TO, co jsem objevila, je ODPOVĚĎ. Bez domněnek nebo snahy si cokoliv namluvit, sebeláska byla zpět a s ní otevřené srdce, splněná přání a srdce plné pokory, lásky a síly...

 

Na této čistě vědomé cestě (říká se jí také krátká stezka) jsem opět poznávala sílu emocí, myšlenek a různé strachy nebo úzkosti. Ale tentokrát jsem na tyto situace a pocity  nahlížela jako pozorovatel, který si uvědomuje, co se s ním děje a snaží se tomu nepropadnout. V tomto období jsem začala vyhledávat hlubší odpovědi. A tehdy jsem začala hledat i v okolí vědy. A byla jsem nadšená, jak se tato oblast propojuje s Vesmírem :). Plus jsem objevila jednotlivé fáze duše, co se na nich děje a proč je to tak, jak to je. Otevírali se mi nové poznatky, poznávala jsem nové lidi, učila se nové informace, které bych tehdy (ve své sebelásce) nehledala. Pochopila jsem, proč mají často semináře krátkodobý efekt, že za nás práci na sobě nikdo neudělá, a také že i kouzla mají svou odvrácenou stranu, která se může objevit rychle nebo i o mnoho let později.

Přijala jsem tuto cestu (vytvořit Lexikon) jako svou volbu. Od roku 2013 vidím, jak je důležité předávat tyto informace kompletně a smysluplně. Jinak z toho vzniká zmatek nebo závislost na něčím vhledu, radě. A já nemám ráda závislost, nechci ji ani podporovat. Proto jsem zpracovala Lexikon ve formě, která je dostupná pro všechny.

Protože, když nevíte, co máte dělat, nerozumíte životu! Ale jakmile víte, co máte dělat, dovedete si pomoci sami nebo si říct o konkrétní pomoc! A mým cílem je, abyste poznali, co se s vámi děje, a jaká cesta vám může pomoci.

Subjektivní pravda není objektivní 

Na závěr bych ráda zdůraznila jednu velmi důležitou věc, nebo-li radu. Velmi často se setkávám s tím, že někdo, kdo prošel určitou cestou, která mu přinesla změnu nebo úspěch, své poznání vnímá jako tu jednu jedinou možnost - jedinou pravdu - a svou pravdu doslova vnucuje druhým aniž by poskytl prostor, aby si v tom každý našel to své (a zároveň odmítá jakýkoliv jiný pohled). Názory takového člověka jsou časem velmi zúžené pouze na svou vlastní zkušenost a chybí nadhled. Chybí otevřenost tomu, že existují i jiné cesty. Sama jsem si tímto stavem prošla v době, kdy jsem procitla do silné sebelásky (jak popisuji výše).

 

Každý jsme ale jiný, a každý máme jiné vlastnosti, jinou osobnost, a proto máme také svou subjektivní pravdu. Není to nic špatného. Mnohdy je to ale jen urputná snaha přesvědčit druhé o svém úhlu pohledu, bez možnosti volby. A urputnost by neměla být ukazatelem pravdy. A nemožnost volby už vůbec ne.

 

Neexistuje tedy jen jedna cesta. Cest existuje nespočet. A každý si musí najít tu svou. Nestačí jen kopírovat/následovat druhé. Jak už jsem se zmínila, sebe-poznání je jako puzzle, které si každý musí poskládat sám. Sami si vyberte, co je pro vás karma, zrcadlo, pokušení, rezonance, nebo kdy něco pustit, kdy to naopak řešit. Je na vás, zda jít pro odpovědi do minulosti, nebo se soustředit na přítomnost. Je to vaše volba. Následujte své rozhodnutí (co je ta touha, kterou teď máte?), a tím směrem hledejte i jednotlivé kousky vaší skládačky. Nenechte si vnutit názor, který se vám nelíbí. Neznamená, že nefunguje, ale pravděpodobně by nefungoval vám. Vnímejte svou intuici (jaký z té informace máte pocit). A Lexikon je právě o tom, že jakmile ucítíte, jaká část puzzle vás táhne, tak jakým způsobem přistoupit k řešení dané situace. Nevnucuje vám konkrétní cestu, ale nabízí možnosti, kudy je možné se vydat.

K nalezení své pravdy je nejvhodnější cestou poznat sebe: své tělo, mysl a emoce. Proto nenabízím žádný konkrétní rituál na přivolání hojnosti, nebo konkrétní způsob jak najít lásku. Ale ukážu vám, jak si udělat pořádek v mysli, pochopit své emoce a jak zjistíte, co skutečně chcete (a není to jen názor vnucený společností nebo blízkým okolím). Jakmile víte, co skutečně chcete, které touhy jsou vaše (a nikoliv jen převzaté z okolí a společenských dogmat), přitáhnete si to velmi lehce. Váš postoj k životu se změní, váš život se změní, změní se vše :). 

bottom of page