top of page

LEXIKON DUŠE

-přináší odpovědi na vaše otázky
wave-3488466_1920.jpg

☆ obsah, který se tvořil 10 let ☆

LOGO HERO.png
symbol aleera.png

Udělejte si pohodlí,

připravte si čaj nebo kávu a dovolte mi, abych vás provedla tajemstvím vaší duše...

Ukážu vám cesty, které vám dají vysvětlení, proč jste smutní, nešťastní, nebo se nedokážete rozhodovat. Proč propadáte pocitům beznaděje a nebo, odkud se bere touha se sebou pořád něco dělat. 

Naučím vás zorientovat se ve svých emocích, udělat si pořádek ve své mysli, a kde všude se mohou skrývat odpovědi, a jak je číst. Budete vědět, kudy se vydat, abyste našli řešení na situaci, která vás trápí. 

Dostanete ode mne podrobnou mapu. Abyste se nebáli udělat ten nejstatečnější krok - krok na cestu, která může změnit váš život. Podpořeno vírou, že to dokážete.

Každý má právo být šťastný. 

A dnešní svět potřebuje více šťastných lidí ♡.

 

Štěstí není pro vyvolené. Pro šťastný život se není nutné narodit do života s výhodami. I když je to beze sporu lehčí a příjemnější cesta. Ale je to tak, jak to je. Pocházíme z různých poměrů, máme rozdílné zkušenosti, ale nic z toho nám nemusí bránit, abychom byli šťastní. To my si vybíráme, zda je náš původ příležitost nebo překážka.

 

I když nemáte momentálně život takový, jaký byste si přáli, existuje k němu cesta. Vím to. Vidím to kolem sebe. Vidím, jak si lidé neustále vybírají a jejich volby jsou opakem toho, co skutečně chtějí. A jak naopak ti, co v sobě mají soulad, mají to, co chtějí a jsou šťastní! Je to náhoda? Ne, je to proces. Je to cesta. 

Pozoruji, jak v dnešní době jsme expertem na kdejaké blbosti, ale sami v sobě se nevyznáme... Naše domácnosti jsou plné různých vybavení, ke kterému existují několikastránkové manuály, ale co my? Máte manuál k sobě? Vyznáte se v sobě? Nebo vycházíte jen z toho, co jste se naučili ve škole či na nějakém sebe-poznávacím kurzu, kde se rozebraly čakry a jejich harmonizace? A stačí vám to? Máte krásný život? Plníte si své sny? Nebo o nich dál jen sníte? Víte, kde hledat odpovědi?

Znáte odpovědi na svá "proč?"?

Dnešní svět je zmatený, hodnoty překroucené, rovnováha vychýlená... Pořád jsme nuceni si vybírat to nebo tamto. I když uvnitř chceme obojí. Kdo v sobě nemá jasno, pendluje mezi duchovním světem a materiálním. Jakmile si vybere jednu možnost, druhou popírá. Pak po ní zatouží, a tak přebíhá z duchovního do materiálního světa, sem a tam. Hledá v tom rovnováhu. A rovnováha nikde. Vyčerpávající běh. A nekonečný. Běháte po houpačce. A to z jednoho jejího konce na druhý, takže nemáte žádnou stabilitu.  

 

Rovnováha nenastane tím, že si vyberete jednu z polarit. Rovnováha nastane, když si dovolíte mít obě polarity. A to je cílem mé práce. Naučit vás, jak tyto dva světy spojit. Jak začít. Pochopit příčiny toho, proč vám to nejde. Kde hledat odpovědi. Jak s nimi dál pracovat. Jak je aplikovat ve svém životě. A jak proměnit svůj život v tu nejlepší verzi, jakou si dovedete představit. 

Je to totiž jako s tím příběhem - když je někdo hladový, nedávejte mu rybu, ale naučte ho rybařit. Dnešní kurzy vám převážně dávají rybu. Nasytí vás, udělají vám dobře na srdíčku, ale časem ten dobrý pocit vyprchá a vy potřebujete další dávku. Pro šťastný život nepotřebujete rybu (produkt), ale potřebujete se naučit rybařit (pochopit proces, kterým si rybu chytíte sami, a ne ledajakou - ale tu zlatou, kouzelnou, co plní vaše přání). Je to sice delší proces, trochu náročnější, ale když víte, co máte dělat a jak, půjde vám to samo. Slibuji!

A jak začít? Nejprve si přečtěte celou tuto stránku. Budete mít všechny úvodní informace, které se Lexikonu týkají. A pokud ucítíte, že je to to, co hledáte, na konci naleznete možnosti, jak se dostat k podrobnějšímu obsahu Lexikonu.

Dopřejte si na to klid a přeji vám příjemné vstupní studium ♡.

Existují 3 fáze vývoje duše, které vysvětlují důvody, proč se nám dějí některé situace, a jak dané situace řešit (pokud je řešit chceme).

Ovládají nás dvě touhy, které nám ničí život, pokud nejsou v harmonii.

Jsou 2 příčiny, proč se nám nedaří své problémy efektivně řešit.

Náš život ovládají dvě touhy 

HOJNOST (mít hodně peněz): buď nás zužuje jejich nedostatek, nebo nás povyšuje jejich množství. Množství peněz určuje naši hodnotu. I to, jak nás vidí okolí.

 

LÁSKA (mít dokonalé vztahy): její nedostek způsobuje, že si nevěříme; chováme se jako oběti, abychom získali trochu lásky; nebo naopak jsme sebestřední - abychom si lásku ochránili. Neumíme s láskou pracovat, zaměňujeme ji se sobectvím, romantickou láskou a závislostí na druhých.

Cílem Lexikonu je ukázat vám, jak tyto touhy naplnit

a uvést do rovnováhy.

Existuje dost kurzů, jak si přivolat lásku nebo hojnost. Ale proč to nefunguje? Protože nevíme důvod, proč tuto touhu máme. Z jakého pocitu ta touha vychází? A je to opravdu ono, nebo ten pocit jen překrývá skutečný důvod? Nestačí jen říct, chci mít víc peněz, protože jich mám málo. Klíčem je rozeznat příčinu své touhy. Ale jak to rozklíčovat? Je to touha po luxusu? Nebo si chci něco dokázat? Nebo se srovnávám s ostatními? Nebo je to otázka přežití? Rozmazlenosti? Životního stylu? A je to špatně, když chci prostě víc?

Původy všech našich nezdarů jsou uloženy v našich emocích, naší mysli a v těle - na základě toho něco cítíme, něco si myslíme a nějak se chováme. A tato výbava způsobuje, že v životě mám nebo nemám to, po čem toužím. 

Pokud neznáte skutečný důvod svého problému nebo své touhy, jsou pro vás současné kurzy pouhou náplastí na vaši bolest. Pokud vám v životě něco nefunguje, nepotřebujete náplast. Ale dezinfekci. Potřebujete se zbavit všeho, co vám brání mít to, co chcete. A zbavíte se toho jedině tak, že se zbavíte ne-moci, abyste měli moc. Moc nad svým životem, svými touhami, svými myšlenkami, emocemi... 

symbol aleera.png

Recept na lepší život

Představte si, že vaříte svůj osud. Máte kotlík a do něj z vesela házíte různé ingredience. Třeba tyto: smutek, zoufalství, strach ze samoty, nedostatek sebelásky, špatná rozhodnutí...

Možná si říkáte, kdo by si takový život uvařil? Když se rozhlédnu kolem sebe, tak mám pocit, že skoro každý... I já jsem to tak měla. Chodila jsem do práce, která mě nebavila (ale byla dobře placená) a měla jsem manžela, se kterým jsem nebyla šťastná (ale nebyla jsem sama). Cítila jsem se méněcenná, ošklivá a bezcenná. Má rozhodnutí i pocity řídilo to, co bylo v kotlíku. Ty ingredience jsem si tam naházela automaticky a průběžně, podle toho, jak jsem rostla, a jaké jsem sbírala zkušenosti. Plus to, co jsem zdědila, nebo co mi tam hodili ostatní. 

Pak jsem zjistila, že abych změnila svůj život, musím ten kotlík vylít (jako zkaženou polévku) a začít znovu. A také musím hlídat, kdo k němu má přístup.

 

Začít od začátku... to se lehce poradí, ale pravdou je, že jsem měla strach - co/koho všechno ztratím? A bude to bolet? A jak se to dělá? A co mám dělat potom? A co když se to zase nepovede? Co když prostě já zrovna neumím "dobře vařit"? Nakonec jsem ale ten kotlík vylila, už totiž nebylo kam dál couvat, a na co se vymlouvat. Už byla jen touha být šťastná.

Tak jsem začala od začátku, pomalu, ale s rozhodnutím, že vím, co tam chci mít: mám se ráda, mám své hranice, umím říct ANO stejně rozhodně jako NE, nechci závazky (děti, manželství), ráda cestuji... a pokračovala jsem - vědomě a jen já! A na závěr jsem to doplnila: zbožňuji luxusní kabelky :). A zázraky se začaly dít... některé rychle, jiné vyžadovaly čas. Ale to, co jsem tam hodila se začalo zhmotňovat. Začala se probouzet láska ke mně, automaticky se mi tím upevnily hranice, rozpoznala jsem hlas svého vnitřního našeptávače (detaily o našeptávači rozepisuji níže) a začala jsem si užívat materiální dary (bez výčitek).

Můj současný život vypadá už několik let takto:  Mám skvělého muže. Krásnou sbírku luxusních kabelek. Nemusím chodit do práce. Dělám jen, co mě baví. Někdy cestujeme často, jindy jsme raději doma. Podle nálady, podle chuti. Mám všechno, co chci. A já toho chci opravdu hodně:). Vnímám barvy života každý den. Uvědomuji si váhu každého slova i činu, a přesto se nemusím neustále kontrolovat a ohlížet, zda za rohem není smůla nebo špatná zkušenost. 

Mám někdy blbý den? Ano. Jsem totiž stále lidská bytost a ne éterická víla:). Ale věřím si. Věřím, že dokážu ustát každou situaci. Vnímám zodpovědnost za každé své rozhodnutí a vidím různé možnosti. Jsem královnou svého života, žiji se svým králem, a máme své království. A takový život bych přála každému. Jakmile jste totiž šťastní, cítíte, jak vaše srdce plane touhou, aby byl šťastný každý. 

 Stačí se rozhodnout:

Chcete být čarodějem / čarodějkou svého života

a vařit si šťastně nad kotlíkem svůj život

plný těch nejlepších ingrediencí?

I když nevíte, jak na to.  Každý nějak začínal, každý hledal odpovědi na své otázky, každý byl někdy zmatený. Každý to chtěl někdy vzdát... Proto jsem dala dohromady jednoduché návody, včetně vysvětlení. Aby to hledání bylo co nejpříjemnější. Aby to "znovuzrození" bylo bez pocitu bezmoci. Abyste přesně věděli, co se s vámi děje a proč. Cesta bez zmatků a chaosu. Navíc poskytnuté informace můžete použít tak, jak jsou, nebo si je upravit dle své chuti :). Naprostá svoboda toho, jak budete postupovat :).

2 důvody, proč se nedaří dlouhodobé změny

Pokud nejste plně spokojeni se svým životem, 

toužíte po změně, ale stojíte na místě, nebo máte pocit,

že se motáte v kruhu...

Jestli se ráno budíte a nejste šťastní a v noci usínáte s přáním,

aby zítřek byl lepší...

 

...je to ze dvou možných důvodů:

1. nevíte, JAK

 udělat tu změnu,

po které toužíte

(neznáte vhodné nástroje a nebo nevíte, jak je správně použít)

2. nevíte, PROČ

to nejde,

i když následujete osvědčené rady

(nevíte, že každá fáze vývoje vaší duše si žádá jiný přístup)

...a na oba důvody naleznete v Lexikonu odpověď .

Jakmile totiž  víte JAK i PROČ změny půjdou snadněji a rychleji. 

symbol aleera.png

Proč Lexikon vznikl?

Dnešní svět je přehlcen duchovnem, osobním rozvojem, spiritualitou, výklady z karet, vhledy do minulých životů, transformací, manifestací, vesmírem, hojností... a přesto se změny nekonají, nebo velmi, velmi pomalu a pouze občas. Důvodem není to, že by dané techniky nefungovaly. Důvodem je to, že buď jsou pouhou náplastí a neřeší skutečnou podstatu vaší situace, nebo nejsou předány správně, nebo to není technika pro vás, nebo tomu nerozumíte tak, jak by bylo potřeba. Navíc se v dnešní době topíme v marnivosti a společenských dogmatech, jsme líní a předpokládáme, že naše problémy vyřeší někdo jiný. Můj problém je ale jenom můj. Nikdo jiný ho nemůže vyřešit. A je jedno, kolik peněz zato zaplatíme. Druzí nám mohou pouze poradit. 

Díky Lexikonu máte možnost změnit přístup k životu - život se pro vás stane takovou stezkou odvahy, kde sami překonáváte nastrčené strašáky, abyste došli spokojeně do cíle, kde na vás čeká odměna :). A čím dál dojdete, tím víc v lehkosti budete situace řešit. A aby se tak stalo, tak prvním krokem je, poznat své strašáky. Mohou to být skrytá přesvědčení, která jsme nasbírali, zdědili nebo se naučili vlivem svých zkušeností. Mohou to být naše vlastnosti, které jsme potlačili a uvěřili, že nejsme dost dobří. Může to být strach udělat nějaký krok, nebo strach z vlastní intuice, která nás vede proti proudu. Ale bez poznání svých strašáků (příčin) není možná změna. Bylo by to jako řídit auto a neznat silniční pravidla. Nemůžete pak říct "já za to nemůžu, tohle pravidlo neznám". Je naše zodpovědnost přistoupit k životu zodpovědně a ne jen čekat, co se stane a čelit následkům a nazývat se pak hrdiny. Pravý hrdina je ten, kdo si svůj život drží ve svých rukách, dokáže se chovat s úctou, respektem a láskou. A láska je v tomto pojetí myšlena jako ta vesmírná síla, která dokáže léčit, tvořit a odpouštět. 

 

Jako zodpovědný řidič svého života se musíte naučit: jak funguje auto, jak se chováte vy (a proč), jaká jsou silniční pravidla a hlavně - kam chcete jet?

Lexikon duše je průvodce

pro každého, kdo chce změnit svůj život

(a věří, že je to v jeho moci).

 

A každý, kdo chce změnit svůj život a zajímá se o vnitřní (osobní) rozvoj, v něm najde vodítko. Každý, kdo nečeká, až se situace sama zlepší, v něm najde odpovědi.

Snímek obrazovky 2022-09-20 v 15.44.53.png

Lexikon obsahuje zkušenosti, teorii,

ale také fakta, návody a podložená doporučení.

Není to pouze duchovní čtení. Nejsou to převzatá moudra bez vysvětlení, ani to není nátlak "kdo se neprobudil do teď,," nebo "teď je ta doba, kdy...". Neexistuje žádný nátlak! Jediné, co existuje, je vaše volba, zda se chcete nebo nechcete posunout. A není nutné se stále posouvat. Stejně jako není nutné stát pořád na stejném místě.

 

Jediné, na čem záleží - jste šťastní?

Protože vaše štěstí je váš kompas!

 

Lexikon vysvětluje, jak pracuje mysl, jak fungují emoce, jak se tvoří vzorce chování, co je magie, jaké jsou vesmírné zákony (a kolik jich je)... a to vše nejen z duchovního pohledu, ale i z pohledu hmoty (biologie a kvantové fyziky).

 

Součástí je také spiritualita a její oblasti. Naučíte se výklady snů, karet, očistu mysli, srdce, rozdíl mezi duchovním a emočním srdcem. Zjistíte, co jsou vesmírné dary a jak je používat, aby pracovaly pro vás a ne obráceně (jak se v současnosti děje). Zaměříme se na vše, plus i to, co vás bude zajímat. 

Dozvíte se, proč není vhodné, aby se duchovní hledač automaticky pouštěl do léčení traumat a různých psychických poruch. I jakou paseku si sami sobě způsobujeme, když neznáme fakta o tom, jak se tvoří myšlenky, jak ovlivňují tělo, jak nás ovlivňují různé energie, a jak sami sebe neustále zaklínáme... 

3 fáze - o čem jsou?
fantasy-woman-1721663_1920.jpg
1. fáze - ovládají nás materiální touhy
(pudová fáze)

- hlavní téma: "vnitřní Démon"
- zaměření na EGO a TĚLO

- zákon přitažlivosti
woman-1738669_1920.jpg
2. fáze - začíná se probouzet naše srdce
(duchovní fáze)

- hlavní téma "Sebe-láska"
- zaměření na DUŠI a VZTAHY

- zákon zrcadlení
meditation-1384758_1920.jpg
3. fáze - dokážeme spojit duchovní i materiální svět
(manifestační fáze)

- hlavní téma: "vývoj duše"
- zaměření na ROVNOVÁHU

- zákon manifestace

Z obsahu výše vidíte, že umění manifestace je až ve 3. fázi. A to je také důvod, proč se nedaří každému splnit si svá přání, i když se zabývá duší a je probuzeným (k probuzení dochází při přechodu z první do druhé fáze). 

 

To,

že se vám občas splní něco, co chcete,

je jen ochutnávka.

Taková jednohubka toho, co dokážete,

když půjdete dál za hlasem své duše.

A zároveň fakt, že se vám neplní vše, co chcete znamená, že ještě ve 3.fázi nejste (nebo ne naplno). Když se přání neplní, buď není naše nebo si ho někde blokujeme. 

Není potřeba se neustále čistit. Není nutné vyzkoušet všechny techniky, které duchovní svět nabízí. Není nutné pitvat minulý život nebo prožívat neustále svá traumata. Nic z toho jsem nikdy nedělala. Naučila jsem se ale vyrvat své vnitřní "problémy" s celým kořenem, aby bylo místo pro všechno to lepší, co život nabízí.

 

Stačí jen pochopit, jak to, co nás brzdí funguje. A díky tomu se zaměříte na posílení pilířů, které vás nejen podrží, ale změní vám život.

3 hlavní pilíře pro šťastný život jsou:

intuice, síla mysli a mocné srdce. 

Dnešní spirituální a sebe-rozvojové nauky jsou chaotické a postrádají řád. Je třeba postupovat postupně. Chápat, co se s vámi děje a proč. Jinak budete zmatení a skákat z tématu na téma, střídat semináře a nacházet jen dočasnou úlevu nebo malý zázrak. Pokud chcete naplno prožívat sílu svého srdce a mít přitom jasnou a čistou mysl, je potřeba si v sobě udělat pořádek. 

A chcete mít v sobě pořádek a vědět, kdo jste a co skutečně chcete? Pak si můžete vybrat z následujících průvodců Lexikonu duše:

Možnosti obsahu:

online průvodci

V této sekci naleznete soubor příruček, rozdělených dle různých témat, které ovlivňují naše životy. 

 

Abyste nebyli přehlceni a mohli se soustředit na to, co je pro vás aktuální, vyberte si vždy to, co vás nejvíce tíží nebo volá.

Lexikon Vaší duše

V případě potřeby nabízím i soukromé vedení, po dobu jednoho měsíce. 

Nejtěžší krok bývá zjistit příčinu (proč se nám něco opakuje nebo nedaří) - chce to odvahu a rozhodnutí pro změnu.

bottom of page